3D Nails ► Zdobienia strukturalne

3D Nails ► Zdobienia strukturalne

EN

Today I wanna show you how to do 3D Nails.
Description of Nail Art you can find in the video. I hope you like it & try recreate this nail art.
Have fun and thank you for watching! ☺

 

________________________________________________________________________________

products used
EN PL

PRODUCTS USED | UŻYTE PRODUKTY:

►MakeUp sponge | gąbka np. do podkładu
►nail art brush | pędzelek do zdobień (Semilac)
►gel brush | pędzelek do żelu
►nail cleaner & cotton pads | waciki i odtłuszczacz
►LED/UV Lamp
►UV hybrid:
→ (base coat | baza)
→ pastel pink | pastelowy róż („Rose Quartz” Indigo)
→ pastel violet | fiolet („Serenity” Indigo)
→ pastel blue | błękit („SemiLike” Semilac)
→ pastel green | miętowy (073 Semilac)
→ black | czarny (031 Semilac)
→ top coat | top („Dry Top” Indigo).

________________________________________________________________________________

zdobienia strukturalne

PL Dziś pokażę Wam bardzo popularne w tym sezonie zdobienia strukturalne zwane również fakturowymi. Zdobienia przypominają koraliki i choć są nieco czasochłonne, to ich wykonanie jest całkiem proste. Często wykonywane są za pomocą kolorowych żeli do zdobień, ja jednak postanowiłam użyć bardziej uniwersalnych lakierów hybrydowych. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wykonać takie zdobienie, zapraszam na film a szczegółowy opis zdobienia znajdziecie poniżej.

⬇️⬇️⬇️

Najpierw wykonuję pełen manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie płytki). Paznokcie mam wzmocnione żelem, dlatego też pomijam nałożenie bazy hybrydowej. Jeżeli jednak będziecie malować naturalne paznokcie, nie zapominajcie o bazie!

LEWA DŁOŃ / wiodąca:

1. Na paznokcie: mały, wskazujący i kciuk lewej ręki nakładam dwie warstwy fioletowej hybrydy i utwardzam każdą w lampie LED przez 30 sek. (w lampie UV utwardzamy 2 minuty).

2. Na pozostałe paznokcie (środkowy i serdeczny) nakładam dwie warstwy różowej hybrydy, każdą utwardzam w lampie LED przez 30 sek. (w lampie UV utwardzamy 2 minuty).

3. Na utwardzone paznokcie (środkowy i serdeczny) nakładam od skórek do połowy paznokcia ten sam różowy kolor, a od połowy w stronę krawędzi – fioletowy. Nie utwardzam!

4. Na gąbeczkę np. do podkładu, nakładam odrobinę różowego i fioletowego lakieru i stempluję nimi nieutwardzone paznokcie – środkowy i serdeczny. Czyszczę okolice skórek i utwardzam całość w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).

5. Następnie maluję paznokieć od połowy już tylko fioletową hybrydą i tą samą gąbką co wcześniej stempluję samo przejście między różem a fioletem. Usuwam produkt ze skórek i utwardzam całość w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).

6. Na podstawek (u mnie- kamień Nefrytu, ale może to być również kawałek folii aluminiowej) nakładam po kropli: różowej, fioletowej, błękitnej, miętowej i czarnej hybrydy. Będę ich używać do tworzenia wypukłych wzorów.

7. Maczam pędzelek w czarnej hybrydzie i przystępuję do malowania konturów pierwszego wzoru. Ponieważ jestem leworęczna a wzór będzie malowany na tej właśnie ręce, postanowiłam wykonać coś mniej skomplikowanego ;)

Zaczynam od namalowania półkola przy skórkach (palec serdeczny), które pogrubiam tworząc całkiem masywny łuk. Utwardzam (LED: 30 sek., UV: 2 min.).

8. Od łuku mniej-więcej do połowy długości paznokcia maluję coś na wzór łezki – większa w środku i po jednej mniejszej bo bokach. Utwardzam (LED: 30 sek., UV: 2 min.).

9. Wypełniam łezki pierwszą warstwą kolorowych lakierów. Na pierwszy ogień idzie środkowa łezka. Najpierw wypełniam ją cienką warstwą różowej hybrydy, a następnie dodaję większą kroplę tego samego lakieru i niemalże w powietrzu tworzę pierwszą wypukłość. Jeśli potrzeba, dodaję jeszcze trochę lakieru i całość utwardzam – UWAGA – dwa razy dłużej, czyli: LED: 60 sek., UV: 4 min.).

10. Mniejsze łezki wypełniam najpierw odrobiną fioletowej hybrydy a zaraz potem tworzę wypukłości. Również utwardzam dwa razy dłużej niż zawsze.

11. Powtarzam krok 9 i 10 dla uzyskania satysfakcjonującego efektu.

12. Jeśli zauważę, że kolorowe lakiery zalały nieco kontur, poprawiam go czarną hybrydą i utwardzam w lampie przez standardowe 30 sek. (LED)/ 2min. (UV).

Jeśli natomiast czarnym lakierem wyjadę na kolorowe wypukłości, to przed utwardzeniem domywam te miejsca czystym pędzelkiem. Jeśli zorientujecie się po fakcie czyli po utwardzeniu, możecie te kleksy zamalować śladową ilością koloru na który się wyjechało.

13. Na czarnym łuku dodaję pięć wypukłych kropek w miętowym kolorze i utwardzam 60 sek. (LED) lub 4 min. (UV).

14. Wszystkie paznokcie zabezpieczam cienką warstwą top coatu, pamiętając również o wolnym brzegu. Utwardzam w lampie standardowe 30 sek. (LED)/ 2min. (UV).

Lewą/ wiodącą dłoń mamy gotową. Czas przejść do prawej i podnieść nieco poprzeczkę

PRAWA DŁOŃ

15. Na wszystkie paznokcie prawej dłoni nakładam pierwszą warstwę różowej hybrydy. Utwardzam 30 sek./2 min. (LED/UV).

16. Na palce: mały, wskazujący i kciuk nakładam drugą warstwę ww. hybrydy. Utwardzam jw.

17. Na utwardzoną pierwszą warstwę różowego lakieru na palcach środkowym i serdecznym nakładam pasek różowego i fioletowego lakieru. Nie utwardzam!

18. Czystym pędzelkiem do żelu rozcieram granice między lakierami. Jeśli lakier rozleje się na skórki, czyszczę je przed włożeniem dłoni do lampy. Utwardzam całość standardowo 30 sek. LED/ 2 min. UV.

19. Powtarzam krok 17 i 18 z tą różnicą, że granice między kolorami rozcieram naprzemiennie pędzelkami od wykorzystanych lakierów. Robię to tak długo, aż uzyskam satysfakcjonujący efekt. Ponownie czyszczę skórki i utwardzam powstałe ombre w lampie przez 30 sek. (LED)/ 2min. (UV).

20. Pędzelkiem do zdobień i czarną hybrydą maluję półkole przy skórkach na palcu serdecznym. Łączę je z drugim łukiem obróconym o 180 st. tworząc oczko. Od oczka maluję pięć kolejnych oczek: od największego w środku, do najmniejszych po bokach. Utwardzam 30 sek./ 2 min. (LED/UV).

21. Przy krawędzi paznokcia maluję grubszy łuk, od którego odchodzą trzy łezki. Utwardzam 30 sek./ 2 min. (LED/UV).

22. Powtarzam kroki 20 i 21 (tylko, jeśli kontury są mało wyraźne).

23. Wypełniam oczko przy skórkach błękitną hybrydą. Analogicznie do zdobienia na pierwszej dłoni: najpierw maluję cienką warstwę, po czym od razu wypełniam ją grubszą warstwą lakieru budując wypukłość.

24. W ten sam sposób fioletową hybrydą wypełniam środkowe oczko przy krawędzi i utwardzam w lampie 2x dłużej niż standardowo.

25. Środkowe oczko z górnej części wzoru oraz dwa mniejsze z dolnej, wypełniam różową hybrydą i utwardzam 60 sek. – LED, 4 min. – UV.

26. Średnie oczka w górnej części wzoru wypełniam fioletowym lakierem, utwardzam 60 sek./ 4 min.

27. Najmniejsze oczka wypełniam miętową hybrydą, którą maluję również pięć kropek na czarnym łuku w dolnej części zdobienia. Utwardzam całość: 60 sek. – LED, 4 min. – UV.

28. Powtarzam kroki 24-26 aby uzyskać satysfakcjonujące wypukłości.

29. Czarną hybrydą poprawiam kontury (tylko w miejscach, gdzie rozlało się trochę kolorowego lakieru). Utwardzam 30 sek. LED (2 min. UV).

30. Wszystkie paznokcie pokrywam cienką warstwą topu. Utwardzam 30 sek. LED (2 min. UV).

Jeśli używacie topu z warstwą dyspersyjną, po utwardzeniu topu przemyjcie ją wacikiem nasączonym nail cleanerem.

Na koniec warto użyć oliwki do skórek i balsamu do dłoni.

Gotowe!

Jak widzicie zdobienie strukturalne wymaga trochę więcej czasu, ale jest stosunkowo łatwe i efektowne. Nic więc dziwnego, że stało się hitem tego sezonu. Mnie osobiście najbardziej podoba się z ombre w tle i w pastelowych kolorach, ale równie dobrze możecie je wykonać na jednolitym tle czy w neonowych barwach. Ważne, by koraliki tworzyć stopniowo i, na wszelki wypadek, utwardzać je dwa razy dłużej. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że lakier idealnie się utwardził nie tylko na wierzchu, ale również wewnątrz zdobienia. Ja w końcowym etapie pokryłam całość błyszczącym topem, ale sądzę, że sprawdzi się tu również top matowy lub połączenie: matowe tło + błyszczące koraliki.

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tego typu zdobieniach, a jeśli mój wpis zainspiruje Was do wykonania podobnego, pamiętajcie o wrzuceniu fotki swojego zdobienia na Instagram i oznaczeniu mnie na zdjęciu (@mywonderland.pl). Chętnie zobaczę Wasze fotki i zostawię ♡ .

 

PS. Standardowo przygotowałam do wpisu zdjęcia krok-po-kroku ale niestety z przyczyn mi nieznanych nie chcą załadować się do wpisu :( Będę jeszcze próbować ale gdyby się nie udało – odsyłam Was do filmu, w którym wszystko jest pokazane.

 

zdobienia fakturowe

 

________________________________________________________________________________

 

About the Author: Julia

3 Comments

  1. Pingback: Sweater Nails #1 | Sweterkowe paznokcie – My Wonderland

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *