Aztec Nail Art & Ombre

Choć oficjalnie mamy już jesień, to słońce i piękna pogoda wciąż zachęca do malowania paznokci pastelowymi lakierami. Zdecydowałam się więc na trzy nowości w mojej kolekcji: dwa pastelowe lakiery Chiodo i żel do zdobień Semilac. Połączyłam je w azteckim zdobieniu, które namiętnie maluję 3 rok z rzędu o tej porze roku ;) Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym w zdobieniu nie przemyciła ombre :D Jeśli więc jesteście ciekawe, jak wykonać podobne zdobienie, zapraszam do dalszej części.


UŻYTE PRODUKTY:

√ baza hybrydowa (Indigo „Protein Base”)
√ różowa hybryda (Chiodo „744”)
√ brzoskwiniowa hybryda (Chiodo „703”)
√ biały żel do zdobień (Semilac SemiArt 002 White)
√ top hybrydowy (Chiodo „Top Pro”)
√ pędzelek do zdobień (Semilac N04)
√ odtłuszczacz i waciki (no-name)
√ LED/UV lampa (SUNUV: Sun2)


Przed przystąpieniem do malowania, wykonałam manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie płytki).

KROK 1

Na wszystkie paznokcie nakładam proteinową bazę hybrydową. Utwardzam w lampie przez 30 sekund.

KROK 2

Paznokcie na palcach: małym, wskazującym i kciuku pokrywam dwiema warstwami różowej hybrydy, pamiętając o zabezpieczeniu krawędzi paznokci. Każdą warstwę utwardzam w lampie LED przez 30 sek.

 

KROK 3

Paznokieć na środkowym palcu pokrywam trzema cienkimi warstwami brzoskwiniowej hybrydy. Każdą z warstw utwardzam przez 30 sekund.

KROK 4

Na paznokieć na palcu serdecznym kładę jedną cienką warstwę brzoskwiniowej hybrydy. Utwardzam.

KROK 5

Na utwardzony wcześniej lakier na palcu serdecznym nakładam do połowy (w pionie) lakier brzoskwiniowy i różowy, łącząc je ze sobą na środku. Suchym pędzelkiem od hybrydy (u mnie jest to pędzelek od jaśniejszego lakieru), cieniuję i łączę ze sobą oba lakiery, tworząc w ten sposób płynne przejście koloru. Najpierw wykonuję kilka „szarpanych” ruchów góra-dół przez sam środek paznokcia, a następnie płynnymi ruchami od skórek do wolnego brzegu, od lewego do prawego boku i z powrotem. Ta warstwa idealna być nie musi, jednak już na tym etapie się staram, żeby nie było za dużo poprawek przy kolejnej warstwie ;) Gdy uzyskam satysfakcjonujący efekt, utwardzam w lampie przez 30 sek.

KROK 6

Powtarzam krok 5, z tymże tu łączenie kolorów zaczynam już pędzelkiem z resztką różowego lakieru, a następnie poprawiam czystym pędzelkiem od lakieru brzoskwiniowego. Ogólnie przyjęło się, że przy ombre pracujemy zazwyczaj na 1/3 szerokości paznokcia, tzn. lakier nałożony z lewej strony (u mnie róż) „przeciągamy” na prawą stronę zostawiając 1/3 odstępu i analogicznie postępujemy z drugim kolorem. W efekcie: 1/3 powinien zajmować róż + 1/3 przejście kolorów + 1/3 brzoskwinia. Warto jednak mieć na uwadze, że różne kolory, a tym bardziej od różnych producentów, różnie się ze sobą łączą, dlatego nie ma co trzymać się sztywno tych zasad, a lepiej patrzeć na efekt, jaki nam wychodzi i ewentualnie go korygować :) Gdy więc uzyskany efekt mnie satystakcjonuje, utwardzam w lampie LED (30 sek.).

KROK 7

Paznokcie (wszystkie) pokrywam jedną warstwą topu hybrydowego i utwardzam w lampie.

 

KROK 8

Przystępuję do malowania zdobienia. Pędzel do zdobień moczę w białym żelu do zdobień, „odsączam” go z nadmiaru produktu i zaznaczam sobie 3 kropki przez środek oraz dwie przy skórkach, które następnie łączę w trójkąty (warto spojrzeć na foto).

KROK 9

Trójkąt przy skórkach wypełniam ww. białym żelem.

Jeśli nie jesteśmy pewne, czy dalsze etapy obędą się bez poprawek, to można na tym etapie (i potem co kawałek) utwardzać zdobienie. Jeśli mamy wprawną rękę, to możemy najpierw zrobić kontury i je utwardzić, a potem je wypełnić i ponownie utwardzić.

KROK 10

Przy środkowym trójkącie maluję poziomą linię, a od niej (pod trójkątem) po dwa „schodki” z każdej strony. Podobnie robię z najniższym trójkątem, z tymże teraz maluję linie nad trójkątem, a nie pod nim. Warto na tym etapie utwardzić zdobienie (30-60 sek. w lampie LED, w zależności od mocy lampy).

KROK 11

Powstałe trójkąty (schodki) wypełniam białym żelem.

KROK 12

Sprawdzam, czy któryś z elementów zdobienia nie wymaga poprawy i gdy wszystko jest ok, utwardzam całość w lampie.

KROK 13

Pokrywam całość 1-2 cienkich warstw topu hybrydowego. Utwardzam w lampie.

KROK 14

Jeśli używacie topu z dyspersją, to po utwardzeniu odczekajcie min. 30 sekund i usuńcie lepką warstwę za pomocą wacika nasączonego nail cleanerem.

Paznokcie z delikatnym azteckim wzorem gotowe!

 

Szczegółowy instruktaż możecie zobaczyć poniżej:

A jeśli jesteście fankami azteckich wzorów, zapraszam Was do poprzednich wpisów o tej tematyce:

neonowe azteckie zdobienia

pastelowe azteckie wzory

neon i złoto – z azteckim akcentem

oraz na dedykowaną playlistę na YouTubie :)

A po więcej inspiracji i szybkich tutoriali zapraszam na mój profil na Istagramie.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

About the Author: Julia

1 Comment

  1. Pingback: Idealny manicure na lato – wakacyjne zdobienia: muszelki 3D – My Wonderland

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *