Efekt Kociego Oka i jodełkowe zdobienie | Semilac Cat Eye 3D

W dzisiejszym wpisie podzielę się z Wami sposobem na szybkie i oryginalne zdobienie z wykorzystaniem hitu ostatnich tygodni – lakieru magnetycznego Cat Eye 3D. Do wykonania zdobienia wystarczą zaledwie dwa kolory lakierów hybrydowych. Poza tym, jest ono na tyle proste, że poradzą sobie z nim również osoby, które dopiero zaczynają przygodę ze zdobieniem paznokci. Jeśli jesteście ciekawe jak wykonać jodełkowe (zygzakowe) zdobienie, zapraszam do lektury.


UŻYTE PRODUKTY:

√ baza hybrydowa (Semilac „Base”)

√ magnetyczny lakier hybrydowy w odcieniu fioletu (Semilac „Cat Eye 3D: 637”)

√ czarny lakier hybrydowy (Semilac „031”)

√ top hybrydowy (Semilac „No Wipe”)

√ pędzelek do zdobień (Semilac N000-3)

√ magnes (Eclair)

√ odtłuszczacz i waciki (no-name)

√ LED/UV lampa (SUNUV: Sun2)


 

Przed wykonaniem zdobienia przygotowałam płytkę paznokci (nadanie kształtu paznokciom, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie i odtłuszczenie płytki).

 

KROK 1

Paznokcie pokrywamy bazą (Semilac „Base”), pamiętając o zabezpieczeniu krawędzi. Utwardzamy w lampie LED 48W przez 30 sekund.

 

KROK 2

Na paznokcie nakładamy jedną warstwę czarnego lakieru hybrydowego (Semilac „031”). Pamiętamy o dokładnym zabezpieczeniu krawędzi paznokci. Utwardzamy dwa razy dłużej (w lampie LED 48W przez 60 sek.).

 

KROK 3

Na paznokcie (oprócz palca serdecznego) nakładamy jedną warstwę lakieru magnetycznego Kocie Oko (Semilac „Cat Eye 3D: 637”). Nie utwardzamy!

 

KROK 4

Do paznokci kolejno przykładamy magnes, trzymając go na skos. Przytrzymujemy kilka sekund nad paznokciem, a gdy pojawi się charakterystyczna łuna, możemy odłożyć magnes i utwardzić lakier w lampie LED/UV.

 

KROK 5

Na palec serdeczny aplikujemy warstwę Kociego Oka. Nie utwardzamy!

 

KROK 6

Przykładamy magnes, jednak tym razem wzdłuż paznokcia, a nie po skosie.

 

Po kilku sekundach odkładamy magnes i sięgamy pędzel z długim włosiem (Semilac N000-3). Maczamy go w kropli lakieru Cat Eye i malujemy nim pierwszą poziomą linię – od lewej do prawej strony.

 

 

Ponownie maczamy pędzel w lakierze magnetycznym i malujemy poziomą linię. Tym razem od prawej do lewej strony. Linie malujemy naprzemiennie, za każdym razem maczając pędzel w kropli lakieru. Gdy cały paznokieć będzie pokryty pasami, możemy utwardzić lakier w lampie.

 

KROK 7

Paznokcie pokrywamy topem (Semilac „Top No Wipe”) i utwardzamy. Gotowe!

 

 

Film ze zdobieniem:

 

Wcześniejsze wpisy z efektem kociego oka znajdziecie tutaj:

Cat Eye 5D: Bengal – nowość od NeoNail

Cat Eye: połysk i mat

Kocie oko i wężowa skórka

Cat Eye Design

 

Co sądzicie o takiej wersji Kociego Oka? Dajcie znać w komentarzach!

 


 

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *