Walentynkowe zdobienie: Cat Eye 5D NeoNail

 

W dzisiejszym wpisie mam dla Was propozycję kolejnego zdobienia Walentynkowego. Tym razem postawiłam na nowość od NeoNail czyli CAT EYE 5D. W związku z tym, że efekt kociego oka jest jednym z moich ulubionych, tuż po premierze nabyłam po jednym odcieniu „na próbę” zarówno z kolekcji CE 5D NeoNail jak i CE 3D Semilac (dajcie znać czy jego też chcecie zobaczyć w akcji). Jeśli jesteście ciekawe jak wykorzystać lakier magnetyczny w zdobieniu paznokci na Walentynki, zapraszam do dalszej części.


UŻYTE PRODUKTY:

√ baza hybrydowa (Semilac „Base”)

√ lakier hybrydowy w odcieniu fioletu (NeoNail „Violet Garden”)

√ magnetyczny lakier hybrydowy (NeoNail „Cat Eye 5D: Bengal”)

√ czarny lakier hybrydowy (Semilac „Black Diamond 031”)

√ czarny żel do zdobień (Semilac SemiArt 001 Black)

√ top hybrydowy (Semilac „No Wipe”)

√ matowy top hybrydowy (Semilac „Top Mat”) – opcjonalnie

√ sonda do zdobień (lub wykałaczka, wsuwka, itp.)

√ pędzelek do zdobień (Semilac N000-3)

√ magnes (NeoNail)

√ magnes (Indigo „Cat Eye Stick”)

√ odtłuszczacz i waciki (no-name)

√ LED/UV lampa (SUNUV: Sun2)


 

Przed wykonaniem zdobienia przygotowałam płytkę paznokci (nadanie kształtu paznokciom, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie i odtłuszczenie płytki).

 

KROK 1

Palec mały, wskazujący i kciuk.

Na paznokcie (pokryte wcześniej bazą), nakładamy czarny lakier hybrydowy (Semilac „031”). Pamiętamy o dokładnym zabezpieczeniu krawędzi paznokci. Utwardzamy w Lampie LED przez 60 sek.

 

KROK 2

Na te same paznokcie nakładamy jedną warstwę lakieru magnetycznego Kocie Oko (NeoNail „Cat Eye 5D: Bengal”). Nie utwardzamy!

 

KROK 3

Do paznokci przykładamy magnes (na palcu wzkazującym: NeoNail, na małym: magnes z Indigo). Przytrzymujemy kilka sekund nad paznokciem, a gdy pojawi się charakterystyczna łuna, możemy odłożyć magnes i utwardzić lakier w lampie LED/UV.

KROK 4

Paznokcie zabezpieczamy dokładnie topem (Semilac „Top No Wipe”) i utwardzamy.

KROK 5

Palec środkowy i serdeczny.

Na paznokcie nakładamy cienką warstwę bazy (Semilac „Base”). Standardowo pamiętamy o zabezpieczeniu krawędzi. Utwardzamy w Lampie LED przez 30 sek.

KROK 6

Aplikujemy pierwszą warstwę koloru (NeoNail „Violet Garden”). Zabezpieczamy wolny brzeg i utwardzamy w lampie.

 

KROK 7

Aplikujemy drugą warstwę koloru i utwardzamy.

 

KROK 8

Paznokcie pokrywamy topem matowym (Semilac „Top Mat”) i utwardzamy. Matowy top można zastąpić błyszczącym, jednak wówczas po utwardzeniu konieczne będzie zmatowienie go polerką.

 

KROK 9

Wacikiem nasączonym nail cleanerem przemywamy paznokcie, pozbywając się lepkiej warstwy dyspersyjnej.

 

KROK 10

Na podstawce mieszamy czarny żel (Semilac „SemiArt UV Gel 001”) z kroplą czarnego lakieru hybrydowego (Semilac „031”). Proporcje około 1:1.

 

KROK 11

Pędzelek do zdobień (Semilac N 000-3) maczamy w mieszance i odsączamy nadmiar produktu.

 

KROK 12

Na palcu serdecznym malujemy dwie cienkie falowane linie. Dwie nieco grubsze linie malujemy na palcu środkowym. Utwardzamy w lampie (LED: 60 sek.).

 

KROK 13

Dużą sondą do zdobień mniej-więcej na środku paznokcia stawiamy obok siebie dwie kropki. Pędzelkiem (Semilac N 000-3) domalowujemy podstawę serduszka i wypełniamy je mieszanką. Czynność powtarzamy na drugim palcu starając się namalować mniejsze serduszko (używamy mniejszej sondy). Utwardzamy w lampie.

 

KROK 14

Mieszanką żelu z hybrydą i pędzelkiem do zdobień możemy pogrubić linie na palcu środkowym. Na serdecznym natomiast sondą stawiamy kilka kropek. Ponownie utwardzamy w lampie.

 

KROK 15

Na podstawek nakładamy kroplę lakieru Kocie Oko (NeoNail „Cat Eye 5D: Bengal”). Sondą i pędzelkiem nakładamy lakier na większe serduszko, po czym do nieutwardzonego lakieru przykładamy magnes (Indigo). Po odczekaniu kilku sekund magnes odkładamy a paznokcie utwardzamy.

 

KROK 16

Lakier Kocie Oko nakładamy również na czarne linie na palcu środkowym (nie przykładamy już magnesu). Pokrywamy nim również wybrane elementy na palcu serdecznym: mniejsze serduszko (przykładamy magnes) i kropki. Utwardzamy w lampie.

 

KROK 17

Paznokcie pokrywamy topem (Semilac „Top No Wipe”) i utwardzamy.

 

Zdobienie gotowe!

Lubicie efekt Kociego Oka? Często nosicie na swoich paznokciach?

 

 

Film ze zdobieniem:

 

 

Wcześniejsze wpisy z efektem kociego oka znajdziecie tutaj:

Cat Eye: połysk i mat

Kocie oko i wężowa skórka

Cat Eye Design

 

 


 

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *