Cat Eye Design czyli Kocie Oko inaczej :)

W dzisiejszym wpisie mam dla Was obiecany ciąg dalszy ostatniego zdobienia czyli Kocie Oko inaczej;) Do wykonania zdobienia zainspirowało mnie zdjęcie znalezione kilka miesięcy temu na tym profilu. Dla uzyskania podobnego efektu użyłam dwóch odcieni żeli w pędzelku Cat Eye, ale równie dobrze sprawdzi się tu jeden odcień. Ważne, by zdobienie robić etapami. Jeśli jesteście ciekawe, jak wykonać to, wbrew pozorom, proste zdobienie, to zapraszam do lektury.

PRODUCTS USED | UŻYTE PRODUKTY:

√ base coat (gel polish) | baza hybrydowa (Indigo „Protein Base”)
√ black gel polish | czarny lakier hybrydowy (Semilac „Black Diamond” 031)
√ green gel brush | zielony żel w pędzelku (Indigo „Rio De Janeiro Cat Eye Gel Brush”)
√ gold gel brush | złoty żel w pędzelku (Indigo „Ave Caesar Cat Eye Gel Brush”)
√ dry top coat (gel polish) | top hybrydowy (Indigo „Dry Top”)
√ magnet | magnes Eclair lub Indigo
√ nail art brush | pędzelek do zdobień (Semilac N04)
√ LED/UV lamp (SUNUV: Sun5)


Najpierw wykonałam pełen manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie płytki, nałożenie primera bezkwasowego).

Jak wspomniałam w poprzednim wpisie, na naturalne paznokcie nałożyłam proteinową bazę hybrydową, którą również delikatnie nadbudowałam paznokcie (najpierw pokryłam cienką warstwą cały paznokieć -> utwardziłam -> ponownie pokryłam cały paznokieć i przed utwardzeniem dodałam produkt na środek paznokcia budując tym samym wszystkie krzywe). Utwardziłam w lampie LED przez 30 sek. (UV: 2 min). Paznokcie mam wybudowane poprawnie, przez co nie muszę już wyrównywać powierzchni blokiem i od razu mogę przystąpić do nałożenia koloru.

Wykonanie klasycznego efektu Cat Eye możecie zobaczyć w tym wpisie. Poniżej skupię się wyłącznie na zdobieniu wykonanym na palcu serdecznym.

KROK 1

Paznokieć pokryłam cienką warstwą czarnej hybrydy, pamiętając również o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Utwardziłam w lampie LED przez min. 30 sek. (UV: 4 min. -> czas zalecany przy czerni Semilac).

KROK 2

Zdobienie zaczynam od użycia zielonego żelu* „Cat Eye” w pędzelku. Pędzelkiem do zdobień nabieram odrobinę żelu i maluję dwie ukośne kreski, które się łączą tworząc coś na wzór otwartego trójkąta (if you know what I mean;) Obie kreski pogrubiam tworząc dwa pasy o zbliżonej grubości. Nie utwardzam!

*Przypomnę, że jest to żel a nie hybryda, przez co nie zaleca się aplikowania go bezpośrednio na naturalny „płaski” paznokieć. Nie trzeba jednak budować paznokci żelem – równie dobrze można to zrobić hybrydową bazą proteinową, której użyłam wcześniej. Nadając nią odpowiedni kształt paznokcia, mamy pewność, że kolorowy żel będzie się dobrze trzymał nawet na hybrydzie i nie będzie pękał.

KROK 3

Na kilka sekund przykładam magnes (ok. 0,5-1 cm nad paznokciem) a gdy na zdobieniu uzyskam efekt kociego oka, utwardzam w lampie (LED: 20-30 sek, UV: 2 min.).

KROK 4

Tym samym pędzelkiem i odcieniem żelu maluję dwa kolejne pasy o podobnej szerokości (wewnątrz pierwszego „trójkąta”). Ponownie przykładam magnes na kilka sekund (pod nieco innym kątem niż poprzednio) i utwardzam w lampie.

KROK 5

Kolejne zielone „pasy” maluję przy skórkach i przy krawędzi paznokcia (pamiętając o zabezpieczeniu wolnego brzegu), zostawiając niezamalowane pasy między nimi a tymi pierwszymi. Przykładam magnes i znów utwardzam.

KROK 6

W wolnych miejscach (na dwa powstałe „puste” pasy oraz mały trójkąt) aplikuję złoty żel Cat Eye,  przykładam magnes i utwardzam. Możecie to zrobić za jednym zamachem lub etapami, jak pokazałam w filmie.

KROK 7 (opcjonalny)

Na przestrzeniach między poszczególnymi pasami maluję cienkie linie. W tym celu używam czarnej hybrydy i pędzelka do zdobień. Utwardzam w lampie.

KROK 8

Na koniec aplikuję Dry Top i ponownie utwardzam w lampie.

 

Cały proces możecie podejrzeć w filmie:

Jeśli jesteście fankami kociego oka, zachęcam do zapoznania się z wcześniejszymi wpisami na ten temat:

połysk i mat

fioletowe kocie oko

Cat Eye na 4 sposoby

kocie oko i wężowa skórka (foto poniżej)

Powyższy wpis zainspirował Was do wykonania podobnego zdobienia? Będzie mi bardzo miło, jeśli wrzucicie fotki swoich paznokci na Wasze profile na Instagramie i oznaczycie mnie (#MyWonderlandNails  i/lub @mywonderland.pl) na zdjęciach, abym mogła je zobaczyć i zostawić .

 

 


 

About the Author: Julia

2 Comments

  1. Odpowiedz MaliNaila

    Bardzo mi się podoba takie zdobienie ;) Kolor piękny, a wzór jeszcze lepszy! Trudno wymyślić coś, co będzie dobrze wyglądało z lakierem magnetycznym, a to prezentuje się świetnie. I na filmiku widać, jak pięknie się to wszystko mieni *.*

    • Odpowiedz Julia

      Dzięki i cieszę się, że wpadło w oko ;) Ja uwielbiam Cat Eye bo daje fajne możliwości do kombinowania.

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *