CAT EYE: 3D Gloss & Matte Nail Art Tutorial | KOCIE OKO: połysk i mat

połysk i mat

CAT EYE: 3D Gloss & Matte Nail Art Tutorial | KOCIE OKO: połysk i mat (CLICK)

________________________________________________________________________________

Tak jak obiecałam w poprzednim wpisie, pokażę Wam dziś dwa szybkie i proste zdobienia z wykorzystaniem efektu kociego oka. Będzie to połączenie połysku i matu, które od kilku lat nie wychodzi z mody a do tego wygląda efektownie :) Jeśli jesteście ciekawi, jak wykonać takie zdobienie, zapraszam do lektury i na film.

________________________________________________________________________________

produkty cat eye

UŻYTE PRODUKTY:

√ top coat

sonda

pędzelek do zdobień

polerka

odtłuszczacz

waciki

lampa LED/UV

Oraz:

czarny/biały żel

żel w pędzelku – Kocie Oko

magnes

pędzelek do żelu.

________________________________________________________________________________

Na paznokciach mam już nałożony czarny(#1)/ biały żel(#2) + Cat Eye + top coat (szczegóły znajdziecie tutaj).

Matuję paznokcie polerką a następnie usuwam pył za pomocą wacika nasączonego nail cleanerem.

 

#1   BŁYSZCZĄCE KROPECZKI

Za pomocą sondy do zdobień nabieram odrobinę top coatu (polecam Dry Top Indigo lub inny top bez warstwy dyspersyjnej) i trzymając sondę pionowo tworzę wypukłe kropki na paznokciu. Zaczynam od góry paznokcia („skórek”) i stawiam pierwszy – ukośny rząd kropek (fot.1).

cat eye step by step

Ponieważ zależy mi na stosunkowo dużych i wypukłych kropkach, za każdym razem dobieram topu. Gdy skończę pierwszy rząd, przechodzę do tworzenia drugiego. Teraz kropki stawiam jakby pomiędzy przerwami kropek z pierwszego rzędu (na wzór szachownicy – fot.2). W podobny sposób tworzę kolejne rzędy kropek, tak długo, aż zapełnię nimi całą powierzchnię paznokcia (fot.3).

cat eye nails tutorial

Kropki robię różnej wielkości, a na sam koniec mniejszymi kropeczkami wypełniam powstałe luki (fot.4). Gdy osiągnę satysfakcjonujący efekt (fot.5-6), utwardzam paznokieć w lampie LED: 30 sek., w UV: 2 min.

Pierwsze zdobienie gotowe :)

cat eye nail art tutorial

 

#2   BŁYSZCZĄCE ZAWIJASY

Posuwistym ruchem nabieram pędzelkiem odrobinę topu (fot.7). W ten sposób na czubku pędzelka tworzy się mała kuleczka topu.

jak zrobić kocie oko

Ustawiam ją pionowo nad paznokciem (środkowa część przy „skórkach”), opuszczam kuleczkę (fot.8) i nie odrywając pędzla przesuwam nim robiąc pierwszy zawijas.

jak zrobić cat eye

Jeśli uznam, że czubek jest za cienki, to delikatnie go poprawiam (fot.9). Ponownie nabieram kroplę topu i poniżej pierwszego maluję drugi zawijas, obrócony w drugą stronę (fot.10). Czynność powtarzam, aż dojadę do końca paznokcia. W ten sposób powstaje pierwszy – centralny rząd zawijasów (fot.11). Aby wzór się nie rozlał, utwardzam go w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).

gloss and matte cat eye nails

Po wyjęciu z lampy w pustych miejscach po lewej (fot.12) i prawej stronie (fot.13) centralnego wzoru domalowuję mniejsze spiralki i zawijaski na wzór przecinka. Gotowy wzór (fot.14) ponownie utwardzam w lampie.

matowe paznokcie

Jeśli używacie standardowego topu, pamiętajcie na koniec usunąć za pomocą wacika i odtłuszczacza lepką warstwę dyspersyjną. W przypadku topów Dry/No Wipe itp., nie będzie to konieczne.

 cat eye nail art

Gotowe! Prawda, że szybkie i proste? A do tego wyglądają ciekawie i nieco …intrygująco

Napiszcie w komentarzach czy lubicie takie delikatne zdobienia. Jeśli nie chcecie przegapić kolejnych wpisów, obserwujcie mnie na Instagramie, śledźcie na Facebooku i subskrybujcie mój kanał na YouTube. A ja uciekam tworzyć kolejne zdobienia, bo po ostatnim pokazie wróciłam z torbą pełną pyłków, efektów i innych nowości i już nie mogę się doczekać, żeby wszystkie Wam zaprezentować :)

 

gloss and matte nails

________________________________________________________________________________

About the Author: Julia

7 Comments

  1. Pingback: Cat Eye Design czyli Kocie Oko inaczej :) – My Wonderland

  2. Pingback: Cat Eye & Snake Skin | Kocie Oko z wężową skórką – My Wonderland

  3. Odpowiedz Aleksandra

    Zrobiłam, ale na kolorze bordo, zmatowiłam całość polerką i wyszło super! Pewne niedoskonałości są oczywiście ale kiedyś się wprawię. :D

  4. Pingback: HOW-TO: HOLO Nails | Holograficzne paznokcie – My Wonderland

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *