Cat Eye & Snake Skin | Kocie Oko z wężową skórką

Choć za oknem słońce, a w powietrzu czuć już wiosnę, postanowiłam jeszcze raz wykonać mani w ciemnych barwach, nim na dobre przerzucę się na pastele i neony. W dzisiejszym zdobieniu połączyłam dwa efekty: wężową skórkę i kocie oko. Oba zdobienia są na topie od kilku sezonów i pewnie długo się to nie zmieni. Poza tym należą do jednych z moich ulubionych a zarazem chętnie oglądanych przez Was, dlatego też w tym i następnym wpisie podzielę się z Wami moimi wariacjami na temat ;)

PRODUCTS USED | UŻYTE PRODUKTY:

√ base coat (gel polish) | baza hybrydowa (Indigo „Protein Base”)
√ black gel polish | czarny lakier hybrydowy (Semilac „Black Diamond” 031)
√ green gel brush | zielony żel w pędzelku (Indigo „Rio De Janeiro Cat Eye Gel Brush”)
√ gold gel brush | złoty żel w pędzelku (Indigo „Ave Caesar Cat Eye Gel Brush”)
√ dry top coat (gel polish) | top hybrydowy (Indigo „Dry Top”)
√ magnet | magnes Eclair lub Indigo
√ dotting tool | sonda do zdobień (no-name)
√ LED/UV lamp (SUNUV: Sun5)


Najpierw wykonuję pełen manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie płytki, nałożenie primera bezkwasowego).

Na naturalne paznokcie nakładam proteinową bazę hybrydową, którą również delikatnie nadbudowuję paznokcie (najpierw pokrywam cienką warstwą cały paznokieć -> utwardzam -> ponownie pokrywam cały paznokieć i przed utwardzeniem dodaję produkt na środek paznokcia budując tym samym wszystkie krzywe). Utwardzam w lampie LED przez 30 sek. (UV: 2 min). Paznokcie mam wybudowane równo, przez co nie muszę już wyrównywać powierzcni blokiem i od razu mogę przystąpić do nałożenia koloru.

KROK 1

Wszystkie paznokcie pokrywam cienką warstwą czarnej hybrydy. Nie zapominam również o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Utwardzam w lampie LED przez min. 30 sek. (UV: 4 min.).

KROK 2

Wszystkie paznokcie (poza serdecznym) dokładnie pokrywam jedną warstwą zielonego żelu* „Cat Eye” w pędzelku. Pamiętam również o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Nie utwardzam!

*Jak sama nazwa wskazuje, jest to żel a nie hybryda, przez co nie zaleca się aplikowania go bezpośrednio na naturalny „płaski” paznokieć. Nie trzeba jednak budować paznokci żelem – równie dobrze można to zrobić hybrydową bazą proteinową, której użyłam wcześniej. Nadając nią odpowiedni kształt paznokcia, mamy pewność, że kolorowy żel będzie się dobrze trzymał i nie będzie pękał.

KROK 3

Do nieutwardzonych – mokrych paznokci na kilka sekund przykładam magnes a gdy uzyskam efekt kociego oka, utwardzam w lampie (LED: 20-30 sek, UV: 2 min.).

Magnes trzymam ok 0,5-1 cm nad paznokciem, aby żel magnetyczny, jakim jest Cat Eye, ładnie się rozłożył pod wpływem magnesu.

KROK 4

Następnie na ww. paznokcie aplikuję Dry Top i ponownie utwardzam w lampie.

KROK 5

Paznokieć na serdecznym palcu pokrywam drugą warstwą czarnej hybrydy ale NIE utwardzam. Na mokrą hybrydę sondą do zdobień aplikuję nieregularne plamy: złotym (przez środek) i zielonym (po bokach) żelem Cat Eye. Krople pięknie się rozleją na mokrej czarnej hybrydzie, tworząc tym samym efekt wężowej skórki. Na koniec, podobnie jak wcześniej, przykładam magnes i utwardzam paznokieć w lampie.

DOBRA RADA: ważne, by warstwy hybrydy oraz żelu były stosunkowo cienkie, aby na koniec nie utworzył się nienaturalnie gruby i nieestetyczny paznokieć.

KROK 6

Nakładam top i ponownie utwardzam w lampie.

KROK 7

Na koniec w skórki wcieram oliwkę, balsam w dłonie i kocie oko z efektem wężowej skórki gotowe!

 

Standardowo cały proces możecie podejrzeć w filmie:

A jeśli czujecie niedostyt to podrzucam linki do wcześniejszych wpisów z efektem kociego oka:

połysk i mat

fioletowe kocie oko

Cat Eye na 4 sposoby

i wężowej skórki:

wężowa skórka – hybrydą

wężowa skórka – tradycyjnym lakierem

 

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o takim kombinowanym zdobieniu, a jeśli wpis zainspirował Was do wykonania podobnego, będzie mi bardzo miło, jeśli wrzucicie fotki swoich paznokci na Wasze profile na Instagramie i oznaczycie mnie (#MyWonderlandNails  i/lub @mywonderland.pl) na zdjęciach, abym mogła je zobaczyć i zostawić .

Do następnego!

 


 

About the Author: Julia

1 Comment

  1. Pingback: Cat Eye Design czyli Kocie Oko inaczej :) – My Wonderland

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *