Chameleon Effect Nails | Efekt kameleona – benzyny | Metal Manix Chameleon Alien

 

chameleon effect nails

 

Pozostając w temacie pyłków, będących hitem tej jesieni, nadszedł czas na tutorial z efektem kameleona. Pyłek Metal Manix Chameleon Alien z Indigo, bo o nim mowa, przypomina trochę efekt benzyny rozlanej na paznokciach. Jest na tyle ciekawy i ozdobny, że pokażę go dzisiaj bez dodatkowych zdobień, ale nie wykluczone, że za pewien czas pokuszę się o jakieś „dodatki” ;) Razem z moją Modelką, wybrałyśmy do niego kolor na pograniczu bordo i śliwki, a żeby nie było nudno, to na dwa paznokcie nałożyłam również moją mieszankę ;) Jeśli więc chcecie dowiedzieć się jak zaaplikować efekt kameleona lub stworzyć własny odcień koloru, to zapraszam na film i do dalszej części wpisu.

________________________________________________________________________________

produkty

 

EN PLPRODUCTS USED | UŻYTE PRODUKTY:

√ base coat  |  baza (Semilac)
√ violet gel polish  |  fioletowa hybryda (Semilac #083)
√ black gel polish  |  czarna hybryda (Semilac #031)
√ DRY (NO WIPE) top coat  |   top BEZ w. dyspersyjnej (Indigo Dry Top)
√ (top coat  |  top z dyspersją) (Charbonne)
√ „Metal Manix Chameleon Alien” – Indigo (powder / pyłek)
√ eyeshadow applicator sponge  |  aplikator do cieni
√ soft brush  |  miękki pędzelek
√ gel brush  |  pędzelek do żelu
√ nail file/ nail buffer  |  pilnik/ polerka
√ dotting tool / toothpick  |   sonda / wykałaczka
√ LED/UV lamp.

________________________________________________________________________________

chameleon nails

Najpierw wykonuję pełen manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie płytki).

 

 KROK 1

Na naturalne paznokcie nakładam bazę hybrydową. Utwardzam w lampie LED przez 30 sek. (UV: 2 min).

baza hybrydowa

KROK 2

Palce: wskazujący i mały pokrywam pierwszą warstwą bordowo-śliwkowej hybrydy (Semilac 083). Utwardzam w lampie LED przez 30 sek. (UV: 2 min).

bordowa hybryda

KROK 3 – Przygotowanie mieszanki

Na podstawek (u mnie Kamień Nefrytu) nakładam 3 krople ww. hybrydy i dodaję jedną kroplę czarnej hybrydy (Semilac 031). Mieszam je ze sobą używając w tym celu sondy, ale równie dobrze możecie użyć na przykład wykałaczki. Ponieważ mieszanka wyszła trochę za ciemna, dodaję jeszcze kroplę koloru 083 i ponownie mieszam całość.

mieszanie kolorów

KROK 4

Na kciuk i palec serdeczny nakładam pierwszą warstwę ww. mieszanki. W tym celu używam pędzelka do żelu. Paznokcie utwardzam w lampie (LED: 30 sek. UV: 2 min.).

moja mieszanka

KROK 5

Powtarzam kroki 2 i 4, czyli nakładam i utwardzam drugą warstwę ww. lakierów.

semilac 083

KROK 6

Ponieważ moja mieszanka nakładana cienko pędzlem do żelu nie pokryła paznokci w stu procentach, nakładam ją raz jeszcze (trzecia warstwa). Utwardzam w lampie (LED: 30 sek. UV: 2 min.). Pozostałe paznokcie nie wymagają kolejnej warstwy.

własny kolor

KROK 7

Na palec środkowy nakładam czarną hybrydę. Używam dobrze napigmentowanej hybrydy marki Semilac (#031), w związku z czym pod pyłek w zupełności wystarczy ta jedna warstwa. Lakier utwardzam przez 30 sek. w lampie LED 48W. Jeśli macie słabszą lampę, radzę wydłużyć czas utwardzania, a przy lampach UV zastosować czas od 2-4 min. (w zależności od mocy i jakości/rodzaju żarówek, jakie posiadacie). W ten sposób unikniecie ewentualnego marszczenia się lakieru.

semilac 031

KROK 8

Na wszystkie paznokcie nakładam jedną warstwę topu. Bardzo ważne jest, by był to top BEZ lepkiej warstwy dyspersyjnej, gdyż tylko wcierając pyłek w tego typu top będziemy mogli uzyskać efekt idealnej tafli. Paznokcie utwardzam w lampie LED przez 30 sek. (UV: 2 min.).

dry top

KROK 9

Po odczekaniu chwili (około 1. minuty) aż utwardzony top wystygnie, wcieram w wybrane paznokcie odrobinę pyłku Metal Manix Chameleon Alien z Indigo. Używam do tego celu aplikatora z gąbką (ja mam taki zwykły do cieni do powiek). Ważne jest by robić to bardzo delikatnie i dokładnie. Początkowo pyłek miał trafić tylko na palec środkowy, ale ostatecznie postanowiłyśmy z moją Modelką nałożyć go również na mały paznokieć. Ponieważ oba kolory bazowe są ciemne, efekt końcowy jest niemalże identyczny.

metal manix chameleon alien

KROK 10

Po dokładnym wtarciu pyłku, delikatnie podpiłowuję krawędzie paznokci od spodu. Dzięki temu pozbywam się nadmiaru pyłku spod paznokci oraz z opuszków.

chameleon nails

KROK 11

Ewentualne pozostałości pyłku omiatam delikatnym pędzelkiem. RADA: Niestety nawet takim pędzelkiem można nieumyślnie zrobić rysy w niezabezpieczonym pyłku. Jeśli jednak zauważycie to na tym etapie, to wystarczy jeszcze raz użyć aplikatora z odrobiną pyłku i rozsmarować w miejscu rysy. Gorzej jeśli zauważycie to dopiero podczas/po nałożeniu topu… Wtedy, no cóż, klops… (ewentualnie możecie na tą drugą warstwę topu ponownie nałożyć pyłek i ponownie zabezpieczyć topem, ale to pogrubi nieco cały paznokieć…).

chameleon effect

KROK 12

Paznokcie pokryte pyłkiem zabezpieczam topem. Najpierw używam tradycyjnego topu (z warstwą dyspersyjną, Charbonne), utwardzam.

efekt kameleona

Następnie nakładam warstwę topu bez dyspersji (Dry Top z Indigo). Ponownie utwardzam. Oczywiście za każdym razem pamiętam o dokładnym zabezpieczeniu wolnego brzegu (krawędzi paznokcia). Dzięki temu mam pewność, że pyłek na paznokciach jest maksymalnie zabezpieczony, a efekt kameleona nie zetrze się po kilku dniach.

efekt benzyny

Pierwszy top (z Charbonne) używam specjalnie do wszelkich pyłków. Dlaczego? Niestety mimo przecierania pędzelka przed ponownym zanurzeniem w topie, często zostanie jakaś brokatowa drobinka a ja nie chcę, żeby przeniosła się na jakieś inne, jednokolorowe i bezpyłkowe paznokcie. Z tego powodu mam osobny top do lakierów i inny do pyłków. Gdy jednak pierwsza warstwa topu się utwardzi, spokojnie mogę nałożyć Dry Top, który według mnie ma jeszcze większy połysk. Ponieważ ostatnią warstwą był top bez lepkiej dyspersji, nie muszę już używać odtłuszczacza.

 

efekt kameleona

 

Teraz wystarczy tylko umyć dłonie, aby pozbyć się pyłku ze skórek, nałożyć na nie balsam i oliwkę i gotowe! Takie paznokcie z pewnością będą przykuwać uwagę, podobnie jak w przypadku mojej Koleżanki – Modelki (sama byłam świadkiem podziwiania ich przez Panią Kasjerkę w jednej z popularnych drogerii :)

A co Wy sądzicie o takim wielokolorowym – benzynowym efekcie?

 

Na koniec jeszcze film, w którym dokładnie możecie zobaczyć co i jak robię:

 

________________________________________________________________________________

About the Author: Julia

3 Comments

  1. Pingback: 3 in 1: SUGAR Effect, Chameleon & Multi Chrome – My Wonderland

  2. Odpowiedz Aleksandra

    Nie od razu zapałałam miłością do tego pyłku ale teraz już jest na liście must have! :P
    Twoja wersja jest super, idealna na jesień, pasuje kolorystycznie no a poza tym j kocham fiolety, oberżyna itp. :)

    I oczywiście muszę po raz kolejny przyznać, że jestem mega zachwycona i wdzięczna bo nie wpadłam na to, żeby zmieszać kolory :o Super sprawa!

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *