Efekt Kameleona: błysk i mat | Chameleon Nails: gloss & matte

Dziś mam dla Was kolejną inspirację z wykorzystaniem Efektu Kameleona. Żeby nie było nudno, w zdobieniu użyłam trochę matu i trochę błysku. Myślę, że zdobienie idealnie sprawdzi się podczas karnawału ale nie tylko :)


PRODUCTS USED | UŻYTE PRODUKTY:

√ base coat (gel polish) | baza hybrydowa (Indigo „Protein Base”)

√ black gel polish | czarny lakier hybrydowy (Semilac „Black Diamond” #031)

√ dry top coat (gel polish) | top hybrydowy (Indigo „Dry Top”)

√ top coat (gel polish) | top hybrydowy (Chiodo „Pro Top”)

√ top coat (gel polish) | top hybrydowy (Charbonné „Base/Top Coat”)

√ dust (powder) | pyłek (Indigo „Metal Manix Chameleon: Alien”)

√ nail art brush | pędzelek do zdobień (Semilac N04)

√ eyeshadow sponge applicator | aplikator do cieni (Donegal)

√ soft brush | miękki pędzelek/szczoteczka (no-name)

√ nail buffer | polerka (no-name)

√ nail cleaner & cotton pads | odtłuszczacz i waciki (no-name)

√ LED/UV lamp (SUNUV: SunUV1)


Najpierw wykonuję pełen manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie płytki, nałożenie primera bezkwasowego).

Na naturalne paznokcie nakładam proteinową bazę hybrydową, którą również delikatnie nadbudowuję paznokcie. Utwardzam w lampie LED przez 30 sek. (UV: 2 min).

Cleanerem przemywam lepką warstwę i używając bloku nadaję paznokciom odpowiedni kształt. Ponownie używam nail cleanera.

 KROK 1

Wszystkie paznokcie pokrywam cienką warstwą czarnej hybrydy. Nie zapominam również o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Utwardzam w lampie LED przez 30 sek. (UV: 2 min.).

KROK 2

Powtarzam krok 1.

KROK 3

Wszystkie paznokcie (oprócz serdecznego) uważnie i dokładnie!* pokrywam topem bez warstwy dyspersyjnej. Serdeczny natomiast zabezpieczam topem z lepką warstwą dyspersyjną.

Zastanawiacie się pewnie dlaczego stosuję takie rozróżnienie? Otóż bardzo miałkie pyłki typu Metal Manix Chameleon, wcieramy zawsze w top bez dyspersji. Dzięki temu uzyskujemy idealny efekt tafli. Serdeczny natomiast będę za chwilę matować polerką, a z mojego doświadczenia wynika, że szybciej matuje się paznokieć pokryty topem z dyspersją, niż takim „lakierożelem” bez dyspersji. A z racji tego, że nie lubię utrudniać sobie życia, wolę stosować właśnie taki podział topów do wymienionych wyżej czynności :)

Paznokcie utwardzam w lampie LED przez 30 sek. (UV: 2 min.).

*dzięki temu paznokieć będzie idealnie gładki a pyłek nie uwypukli nierówności!

KROK 4

We wszystkie paznokcie oprócz serdecznego wcieram pyłek. Aplikatorem do cieni nabieram minimalną ilość produktu ze słoiczka i delikatnie wcieram w paznokcie pokryte Dry Top’em. Pamiętam o wtarciu go również na krawędziach paznokci.

KROK 5

Bardzo miękkim pędzelkiem strzepuję nadmiar pyłku z paznokci i dłoni a następnie zabezpieczam pyłek warstwą topu. Według mnie najlepszy efekt daje Dry Top (bez dyspersji), więc po niego sięgam. Ponownie utwardzam paznokcie.

Efekt Kameleona w tradycyjnej postaci mamy gotowy.

KROK 6

Czas zająć się matowo-błyszczącym zdobieniem. Wracam więc do serdecznego paznokcia i utwardzony wcześniej top przemywam cleanerem, zdejmując tym samym lepką warstwę, która pozostała po utwardzeniu.

KROK 7

Następnie używając miękkiej polerki matuję paznokieć i ponownie przecieram wacikiem z odtłuszczaczem.

KROK 8

Ponownie sięgam po top bez dyspersji (Dry Top) i maluję nim falę o szerokości pędzelka (wzdłuż zmatowionego paznokcia). Utwardzam w lampie.

KROK 9

Pacynką wcieram pyłek. Nie muszę skupiać się na wtarciu go tylko w top, gdyż dzięki uprzedniemu zmatowieniu paznokcia, pyłek i tak przyklei się tylko w to miejsce, w które powinien (czyli w falę z topu).

KROK 10

Resztę pyłu usuwam delikatnie miękkim pędzelkiem i całość zabezpieczam topem. Tym razem pokrywam nim cały paznokieć i znów sięgam po top z dyspersją, gdyż za chwilę ponownie będę go matować.

Teraz jednak sięgnęłam po top, który używam specjalnie do pyłków. Ale nie dlatego, że jest wyjątkowo do tego celu stworzony ale dlatego, że czasami pędzelek od topu „zbierze” odrobinę pyłku. Aby uniknąć przeniesienia tych drobin na jakiś zwykły lakier podczas wykonywania kolejnego mani, mam po prostu osobne topy dla lakierów hybrydowych „w kolorze” i osobny dla tych pokrytych pyłkiem.

Jeśli jednak nie chcecie kupować kilku topów, to oczywiście można używać jednego do wszystkich lakierów i pyłków, tylko każdorazowo przed zamoczeniem pędzelka w butelce topu, trzeba przetrzeć go wacikiem z cleanerem, by nie przenieść drobin z pyłków/brokatów do butelki (oczywiście mam na myśli sytuacje, kiedy stosuje się top na pyłek :)

KROK 11

Wróćmy do zdobienia ;) Wspomniany wcześniej top utwardzam w lampie, przemywam dyspersję (wacik + cleaner), ponownie matuję polerką cały paznokieć i opiłki usuwam wacikiem z cleanerem.

KROK 12

Teraz kulminacyjna część zdobienia ;)

Przy pomocy pędzelka do zdobień nabieram odrobinę topu bez dyspersji i maluję nimi ornamenty. Zawijasy umieszczam na zmatowionej fali z efektem kameleona. Gdy osiągnę satysfakcjonujący efekt, utwardzam wzór w lampie.

KROK 13

I teraz mamy trzy wyjścia:

  1. Jeśli efekt nas satysfakcjonuje – nie robimy nic więcej (tzn. przechodzimy do kroku 14) i cieszymy się gotowymi paznokciami :)

  2. Jeśli marzy nam się bardziej trójwymiarowy efekt – zawijasy pokrywamy drugą warstwą topu i utwardzamy. W ten sposób zdobienia będą bardziej wypukłe.

  3. Jeśli chcemy dodatkowo wzmocnić efekt zdobienia, to na pierwszą warstwę zawijasów z topu wcieramy ponownie pyłek, omiatamy pędzelkiem i same zawijasy zabezpieczamy ponownie topem i utwardzamy. W ten sposób otrzymamy wypukłe zdobienie z nieco większą głębią koloru.

Także cytując klasykę: „wybór należy do Ciebie” :)

KROK 14

Na koniec aplikuję oliwkę na skórki i balsam na dłonie i mogę podziwiać swój nieziemski – alienowy mani ;)

Film ze zdobieniem znajdziecie poniżej:

Nieskromnie przyznam, że zakochałam się w tym zdobieniu i przez co najmniej kilka dni od wykonania mani, nie mogłam oderwać od niego wzroku. Kameleonowe pyłki dają niesamowity efekt i chyba będę musiała w końcu zaopatrzyć się w kolejne odcienie…

 

Jeśli szukacie więcej inspiracji z tym pyłkiem, to zachęcam do zapoznania się z poprzednimi wpisami:

3w1: Sugar effect + Kameleon + Chrom

Mat i błysk: krople benzyny z efektem kameleona

Efekt kameleona i własny odcień lakieru

 

A jeśli powyższy wpis zainspirował Was do wykonania podobnego zdobienia, będzie mi bardzo miło, jeśli wrzucicie fotki swoich paznokci na Wasze profile na Instagramie i oznaczycie mnie (#MyWonderlandNails  i/lub @mywonderland.pl) na zdjęciach, abym mogła je zobaczyć i zostawić .

 

Dajcie znać w komentarzach jak jest u Was: czy podobnie jak ja uwielbiacie efekt kameleona, czy może wolicie bardziej stonowane mani?

 


 

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *