Color Blocking

Wrzesień jest miesiącem, w którym manicure w ciemnych kolorach przeplatam mani w żywych barwach. I tak, po kocim oku (mini tutorial znajdziecie na moim Instagramie) przyszedł czas na coś bardziej energetycznego. Color blocking, czyli łączenie na pozór niepasujących do siebie, kontrastujących odcieni, to trend, który panuje od kilku miesięcy. Będzie modny również jesienią, choć w mniej neonowych barwach :) Jeśli macie ochotę na odrobinę szaleństwa na paznokciach, nim na dobre dopadnie nas jesienna aura, to zapraszam na tutorial.


UŻYTE PRODUKTY:

√ baza hybrydowa (Indigo „Protein Base”)
√ hybryda indigo (Indigo „I’m Indigo”)
√ różowa hybryda (Indigo „Macarena”)
√ czerwono-różowa hybryda (Mistero Milano „9923”)
√ żółta hybryda (Semilac „Banana 023”)
√ top hybrydowy (Indigo „Crystal Top Coat”)
√ pędzelek do żelu
√ odtłuszczacz i waciki (Indigo & no-name)
√ LED/UV lampa (SUNUV: Sun2)


Przed przystąpieniem do malowania, wykonałam manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie płytki).

KROK 1

Na wszystkie paznokcie nakładam proteinową bazę hybrydową. Utwardzam w lampie przez 30 sekund.

KROK 2

Wszystkie paznokcie (oprócz serdecznego, na którym będzie zdobienie) pokrywam dwiema cienkimi warstwami arbuzowego koloru. Każdą warstwę utwardzam w lampie LED przez 30 sek.

KROK 3

Ww. paznokcie zabezpieczam topem, który również utwardzam przez 30 sekund. Teraz mogę w końcu przejść do zdobienia ;)

KROK 4

Paznokieć na serdecznym palcu pokrywam dwiema cienkimi warstwami lakieru w odcieniu Banana. Każdą warstwę utwardzam w lampie LED przez 30 sek.

KROK 5

Neonowym różowym kolorem maluję od skórek pseudo-trójkąt, nie starając się jakoś specjalnie. Teraz sięgam po mały pędzelek do żelu (rozmiar 4), przecieram go wacikiem nasączonym cleanerem i takim wilgotnym pędzlem wyrównuję boki ww. trójkąta. Boki poprawiam tak długo, aż będę usatysfakcjonowana. Za każdym razem pamiętam o przetarciu pędzla wacikiem. Gdy trójkąt wygląda przyzwoicie, utwardzam go w lampie (30 sek.).

KROK 6

Przy krawędzi paznokcia maluję kolejną plamę – tym razem arbuzowym kolorem (BTW: owocowy manicure mi wyszedł ;) Podobnie jak wcześniej, wilgotnym pędzlem wyrównuję brzegi, tworząc trójkąt (zauważcie, że styka się czubkiem z poprzednim trójkątem). Utwardzam 30 sekund w lampie.

KROK 7

Lukę po lewej stronie wypełniam fioletowo-niebieską hybrydą. Jeśli wyjadę nią na pozostałe kolory, to przed utwardzeniem czyszczę nierówności pędzlem do żelu. Utwardzam.

KROK 8

Po utwardzeniu stwierdziłam, że trójkąty są zbyt regularne i z tego powodu dodaję drugą warstwę fioletowej hybrydy, ale malując jeden bok pionowo, przez środek. Ponownie utwardzam.

KROK 9

Na koniec pokrywam zdobienie topem, który również utwardzam.

KROK 10

Po odczekaniu kilkudziesięciu sekund, przemywam paznokcie wacikiem nasączonym nail cleanerem, pozbywając się w ten sposób lepkiej warstwy dyspersyjnej. Voilà!

 

Poniżej zamieszczam film, w którym pokazałam wykonanie całego zdobienia:

Co sądzicie o takich kolorowych paznokciach na pożegnanie lata?

Przyznacie, że wykonanie idealnych linii / trójkątów, jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać ;) Wystarczy tylko wziąć się na sposób.

 

A jeśli szukacie więcej kolorowych inspiracji zapraszam do lektury wcześniejszych wpisów:

błękitne paznokcie z tęczowym Jednorożcem

neonowy op art

tęczowe ombre

arbuzowe paznokcie

zdobienie strukturalne w pastelowych odcieniach.


 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *