FLUO Effect czyli fluorescencyjne paznokcie i róża techniką Sugar Effect + Ombre

W dzisiejszym wpisie pokażę Wam drugą część zdobienia z wykorzystaniem fluorescencyjnego pudru marki NeoNail. Będzie trochę ombre, a także róża wykonana metodą Sugar Effect właśnie przy użyciu wspomnianego pudru. Jeśli jesteście ciekawe jak wykonać zdobienie Fluo Effect, to zapraszam do dalszej części wpisu.


PRODUCTS USED | UŻYTE PRODUKTY:

√ base coat (gel polish) | baza hybrydowa (Indigo „Protein Base”)

√ violet gel polish | fiolet. lakier hybrydowy (Indigo „Serenity”)

√ dark violet gel polish | ciemno-fiolet. lakier hybrydowy (Indigo „I’m Indigo”)

√ dry top coat (gel polish) | top hybrydowy (Indigo „Dry Top”)

√ white gel | biały żel (Indigo „Sugar Effect”)

√ dust (powder): „FLUO effect” NO3 (NeoNail)

√ nail art brush | pędzelek do zdobień (lekko przycięty) (Semilac N04)

√ soft brush | miękki pędzelek/szczoteczka (no-name)

√ MakeUp sponge | gąbeczka do makeUpu

√ LED/UV lamp (SUNUV: Sun2)


Najpierw wykonuję pełen manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek, delikatne zmatowienie płytki, nałożenie primera bezkwasowego).

KROK 1

Na naturalne paznokcie nakładam proteinową bazę hybrydową. Nie zapominam również o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Utwardzam w lampie LED przez 30 sek. (UV: 2 min).

KROK 2

Kciuk, palec wskazujący i mały pokrywam dwiema warstwami ciemno-fioletowej hybrydy. Każdą warstwę utwardzam w lampie LED przez max. 30 sek. (UV: 2 min.).

KROK 3

Kciuk, palec wskazujący i mały pokrywam warstwą top coatu i mokry – nieutwardzony top posypuję obficie pyłkiem FLUO Effect 03. Utwardzam w lampie LED 60 sek. (4 min. UV).

Jest to dłuższy czas niż ten zalecany przez producenta, jednak jak zawsze wyznaję zasadę, że lepiej dłużej utwardzać niż martwić się potem nieutwardzonym produktem…

KROK 4

Po utwardzeniu paznokci, miękką szczoteczką usuwam nadmiar pudru z  paznokci.

KROK 5

Paznokcie pokrywam warstwą topu hybrydowego, który również utwardzam w lampie LED przez 30 sek.

W razie ewentualnych nierówności krok ten można powtórzyć.

KROK 6

Paznokieć na palcu serdecznym i środkowym pokrywam dwiema cienkimi warstwami jasno-fioletowej hybrydy. Każdą warstwę utwardzam w lampie LED przez 30 sek.

KROK 7

Na przygotowany wcześniej kawałek gąbeczki nakładam ciemniejszy lakier. Nadmiar produktu odciskam na podkładce i resztką pozostałą na gąbce stempluję oba paznokcie do ok. 60% ich długości (licząc od krawędzi paznokcia). Utwardzam w lampie przez 30 sek.

KROK 8

Na ok. 1/3 długości ww. paznokci (licząc od wolnego brzegu) nakładam używany wcześniej ciemny fiolet. Następnie biorę wspomnianą wyżej gąbeczkę do makijażu i stemplując intensyfikuję kolor.

Następnie czystym bokiem gąbeczki delikatnie rozcieram granice.

Na gąbeczkę – powyżej używanego wcześniej fioletu, dokładam jasny fiolet, również odciskam nadmiar lakieru na podkładce i pozostałością stempluję granicę między kolorami.

Po uzyskaniu satysfakcjonującego efektu utwardzam w lampie (30 sek.) powstałe ombre.

KROK 9

Na serdeczny paznokieć nakładam top coat i ponownie utwardzam w lampie.

KROK 10

Dopiero teraz nakładam top coat na środkowy palec a mokry produkt obsypuję kilkukrotnie pudrem Fluo Effect. Utwardzam w lampie LED przez 60 sek.

KROK 11

Po wyjęciu dłoni z lampy, miękką szczoteczką usuwam nadmiar pudru i paznokieć ponownie pokrywam Dry Topem, który utwardzam w lampie. Zachowanie wymienionej wyżej kolejności sprawi, że puder nie przyklei się w niepożądane miejsce, czyli na paznokieć palca serdecznego.

KROK 12

Pędzelkiem do zdobień nabieram odrobinę białego żelu Sugar Effect i na palcu serdecznym maluję dwa „przecinki” stanowiące późniejszy środek powstającej róży.

Następnie po obu stronach maluję kolejne płatki, zaczynając od namalowania nieregularnej linii i pogrubienia jej na środku oraz rozciągnięciu do boków. Staram się by płatki były nieco poszarpane i dokładnie pokryte białym żelem, żeby puder miał się czego trzymać.

Następnie w analogiczny sposób maluję kolejne płatki.

Na koniec dodaję dwa listki a mokry żel posypuję obficie pudrem fluo i utwardzam całość w lampie LED przez 60 sek.

KROK 13

Miękką szczoteczką usuwam nadmiar pudru z paznokcia. Efekt końcowy możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu.

W normalnym świetle…

…i w ciemnościach ♡

 

Poniżej wideo, na którym możecie zobaczyć wszystkie opisywane przeze mnie kroki:

Jeśli macie jakieś pytania związane ze zdobieniem – komentarze są do Waszej dyspozycji ;) Zachęcam również do zapoznania się z wcześniejszym wpisem ze zdobieniem wykonanym przy użyciu wspomnianego pudru. We wpisie znajdziecie również więcej informacji o samym produkcie oraz moje zdanie na jego temat.

A jeśli zdecydujecie się wykonać podobny mani, to tradycyjnie zachęcam do oznaczania zdjęć (#MyWonderlandNails  i/lub @MyWonderlandPL), abym mogła je zobaczyć i zostawić .


 


 

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *