folk nail art | blue & white

folk nail art | blue & white

EN

 

Hello Guys!

In this tutorial I show you folk nail art.
It reminds me a bit of folk ceramic or Easter eggs ;)
Share if you’ll try this nail art in the comments below!
I hope you like it & try recreate this nail art.
Have fun :D

Thank you for watching! :) Please remember to LIKE, SHARE and SUBSCRIBE for more tutorials :)

Full description coming soon.

 

I used: | Użyte produkty:
base & top coat (OPI) | baza i nabłyszczacz (z OPI)
white & blue nail polish (OPI) | biały i niebieski lakier do paznokci (OPI)
acrilic paints (eclair) & water | farbki akrylowe (eclair) i wodę
nail art brush (eclair) | pedzelek do zdobień (eclair)

 

PL

Witajcie!
W tym filmiku możecie zobaczyć regionalne (ludowe) zdobienie, które trochę przypomina ceramikę albo pisanki ;)
Mam nadzieję, że filmik Wam się spodoba i spróbujecie odtworzyć wzory na swoich paznokciach. Jeśli tak, podzielcie się nimi w komentarzach.
Miłego oglądania i dziękuję za poświęcony czas! Nie zapomnij o KCIUKU W GÓRĘ i SUBSKRYPCJI.

 

Do wykonania tego zdobienia będziemy potrzebować:

  • bazę pod lakier (lub odżywkę do paznokci),

  • lakiery: biały i niebieski,

  • top coat (nabłyszczający lub matujący),

  • farbki akrylowe (biała i niebieska) + trochę wody,

  • pędzelek do zdobień.

W filmiku pokazuję wykonanie samego zdobienia. Wcześniej wykonałam pełen manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek) oraz nałożyłam bazę pod lakier.

Na środkowy paznokieć nakładamy 2-3 cienkich warstw białego lakieru. Pozostałe paznokcie malujemy niebieskim lakierem. Pamiętamy o zabezpieczeniu krawędzi paznokcia. Czekamy aż każda warstwa przeschnie.

KROK 1 (serdeczny palec)

Pędzelek do zdobień moczymy najpierw w wodzie a następnie w białej farbce, nadmiar odsączamy na chusteczce (lub na brzegu naczynka z wodą). Pędzelkiem (trzymanym w miarę pionowo) malujemy półkole przy skórkach i wypełniamy je farbką. Następnie malujemy trzy większe łezki, a między nimi mniejsze łezki. Wszystkie (poza środkową) wypełniamy farbką. Pod nimi malujemy rząd kropek. Następnie na środku malujemy większą kropkę, a wokół nich łezki przypominające płatki kwiatka (ja namalowałam 2 większe i 4 mniejsze, wszystkie wypełniłam białą farbką). Po obu stronach naszego kwiatka malujemy połówki kwiatków, składające się z dwóch większych i dwóch mniejszych płatków a po ich środku tradycyjne stawiamy kropkę. Pod kwiatami malujemy rząd kropek (odwrócony w drugą stronę niż ten wcześniej malowany), a pod nim kolejny półokrąg (przy krawędzi paznokcia) i trzy wypełnione białą farbką łezki.

KROK 2 (poprawki)

Jeśli widzimy, że spod naszej białej farbki przebija niebieski lakier, możemy jej dołożyć, jak tylko pierwsza warstwa farbki podeschnie (inaczej tylko ją rozmażemy lub utworzymy za grubą, nieestetyczną warstwę).

KROK 3 (palec środkowy)

Używając niebieskiej farbki rozrobionej z wodą (jw.) malujemy podobny wzór. Ja chciałam, żeby różnił się nieco od poprzedniego, dlatego też łezki/płatki w tym zdobieniu są na zmianę wypełnione i puste w środku.

Tak jak w powyższym zdobieniu zaczynam od namalowania i wypełnienia farbką półokręgu (przy skórkach), a następnie trzech większych i pustych łezek oraz czterech mniejszych między nimi (te ostatnie wypełniamy farbką). Pod nimi namalowałam zaokrąglony rząd kropek pod którym znalazł się kwiatek z czterema wypełnionymi i czterema pustymi płatkami. Pod kwiatkiem kolejny rządek kropek, odwrócony w drugą stronę, podobnie zresztą jak półkole przy krawędzi paznokcia. Półkole wypełniłam niebieską farbką i namalowałam nad nim trzy większe łezki, wypełnione tylko do połowy (8:49 min filmu:)

Następnie wróciłam do malowania dwóch wypełnionych łezek i kropki po obu stronach centralnego kwiatka.

Na sam koniec wracam do białej farbki, którą maluję kropki na niebieskich półksiężycach, na trzech dolnych łezkach oraz pośrodku centralnego kwiatka (9:10 min filmu).

KROK 4 (finish)

Jeśli mamy pewność, że farbki wyschły, możemy nałożyć top coat. Zabezpieczamy nim wszystkie paznokcie, pamiętając również o krawędziach.

Gotowe! Dajcie znać jak podoba się Wam powyższe zdobienie i czy próbowałyście odtworzyć je na swoich paznokciach.

 

 

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *