Graficzny gradient

graficzny gradient na paznokciach

W dzisiejszym wpisie pokażę Wam jak wykonać graficzny gradient. Do jego wykonania zainspirowała mnie Ewa – Red Lipstick Monster i jej książka: „Tajniki Paznokci”. Książkę kupiłam w dniu premiery i z przyjemnością przeczytałam ją w jeden wieczór. Co prawda informacje zawarte w książce nie były dla mnie niczym nowym (z racji ukończonej szkoły kosmetycznej oraz kursów), ale z przyjemnością odświeżyłam sobie co nie co. A zważywszy na piękne zdjęcia i oprawę graficzną, nie mogłam sobie odmówić tego zakupu.

Wbrew pozorom zdobienie nie jest skomplikowane a do jego wykonania wystarczą tylko dwa lakiery: fioletowy (lub inny) i biały. Ja tradycyjnie użyłam hybryd, ale zwolenniczki lakierów klasycznych również mogą je wykonać.

Zapraszam zatem do dalszej części wpisu.


jak zrobić manicure hybrydowy


UŻYTE PRODUKTY:

√ baza hybrydowa (Semilac Extend Base)

√ fioletowy lakier hybrydowy (Eveline No. 295)

√ biały lakier hybrydowy (Indigo Mr. White)

√ top hybrydowy – błyszczący (Semilac „No Wipe”) lub matowy (Semilac Top Mat)

√ pędzelek do zdobień (Semilac N000-3)

 √ odtłuszczacz i waciki (no-name)

√ LED/UV lampa (SUNUV: Sun2)

 √ podkładka do mieszania lakierów (np. kawałek folii aluminiowej)


Przed wykonaniem zdobienia przygotowałam płytkę paznokci (nadanie kształtu paznokciom, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie i odtłuszczenie płytki).

 

KROK 1

Paznokcie pokrywam bazą*, utwardzam 30 sek. w lampie LED 48W (SunUV2).

Nakładanie bazy Baza semilac extend base na wszystkie paznokcie.

* Paznokieć palca wskazującego był lekko nadłamany, przez co musiałam go wzmocnić kawałkiem bibułki z woreczka od herbaty i ww. bazą budującą. Po utwardzeniu bazy, przemyłam ją cleanerem i zmatowiłam, opiłowując przy okazji lekko wystający fragment bibułki.

 

KROK 2

Na paznokcie (oprócz palca serdecznego) aplikuję dwie warstwy fioletowego lakieru hybrydowego. Na palec serdeczny nakładam dwie warstwy białego lakieru. Każdą warstwę utwardzam 30 sekund w lampie LED 48W.

 

KROK 3

Wszystkie paznokcie pokrywam topem*, który również utwardzam.

*Na palec serdeczny i środkowy nałożyłam matowy top, gdyż pierwotnie zamierzałam nosić powyższy manicure w wersji błyszcząco – matowej (co możecie zobaczyć na tym zdjęciu). Po kilku dniach postanowiłam jednak pokryć błyszczącym topem również te dwa paznokcie ;)

Na paznokcie (oprócz palca serdecznego) aplikuję dwie warstwy fioletowego lakieru hybrydowego. Na palec serdeczny nakładam dwie warstwy białego lakieru. Każdą warstwę utwardzam 30 sekund w lampie LED 48W.

 

KROK 4

Na podstawek nakładam obok siebie cztery krople fioletowego lakieru. O pierwszej na chwilę zapominam, do drugiej dodaję kroplę białego lakieru i mieszam. Do trzeciej dodaję dwie krople białego lakieru (i mieszam), a do czwartej aż 3 krople białego lakieru (również mieszam). W ten sposób mam przygotowany lakier bazowy (fioletowy) oraz 3 mieszanki w proporcjach: 1:1, 1:2 i 1:3.

 

KROK 5

Fioletowym lakierem (z podstawka) i pędzelkiem do zdobień z długim i cienkim włosiem maluję pierwszy trójkąt. Najpierw stawiam trzy kropki: dwie przy skórkach oraz trzecią na mniej więcej ¼ długości paznokcia. Następnie łącze je ze sobą, a powstały kontur wypełniam lakierem w tym samym kolorze. Utwardzam w lampie ok. 30 sek.

Maluję pierwszy trujkąt

 

KROK 6

Pędzelek wycieram w wacik i mieszanką 1:1 maluję kolejny trójkąt. Znów zaczynam od zaznaczenia punktów, naszkicowania konturu i wypełnienia go mieszanką. Staram się, by czubki były ostro zakończone oraz żeby linie były równe i równoległe względem boków wcześniej namalowanego trójkąta. Uważam, żeby nie zamalować przez przypadek wcześniej namalowanego trójkąta. Gdy uzyskam satysfakcjonujący efekt, utwardzam w lampie ok. 30 sek.

malowanie drugiego trójkąta

 

KROK 7

W analogiczny sposób postępuję z mieszankami 1:2 i 1:3.

nakładanie mieszanek 1:2 i 1:3

 

KROK 8

W razie potrzeby powtarzam kroki 5-7 dla uzyskania lepszego krycia.

aplikacja drugiej warstwy

 

KROK 9

Paznokcie pokrywamy wybranym topem (połysk lub mat) i utwardzamy w lampie. W razie potrzeby paznokcie przemywamy cleanerem.

Gotowe!

Jak widzicie zdobienie nie jest skomplikowane, aczkolwiek wymaga odrobiny precyzji i cierpliwości.

lakier hybrydowy eveline

Z racji tego, iż ostatnio miotam się między dwoma „etatami” i uczelnią (ogrom przygotowań do pracy dyplomowej na wymagającym kierunku studiów), nie udało mi się przygotować wersji video do tego wpisu. Z resztą po tygodniowym odroście widocznym na zdjęciach z efektem końcowym możecie zauważyć, że ciężko mi wygospodarować chwilę ;) Stwierdziłam jednak, że zamiast czekać do czerwca, aż sprawy się uspokoją, wolę przygotować dla Was porządny post ze szczegółowym opisem i wersją foto. Mam nadzieję, że sprostałam zadaniu ;)

Niebawem ciąg dalszy czyli zdobienie, które noszę na drugiej dłoni (kto zgadnie, co to takiego?).

PS. Fankom geometrii polecam również ten i ten wpis, czyli coś z kocim okiem i ombre.


About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *