HOW-TO: HOLO Nails ★ Holograficzne paznokcie
W ostatnim czasie zapanowała moda na holograficzne paznokcie. Mnie również bardzo spodobał się ten efekt, więc jak tylko holograficzny pyłek pojawił się w sprzedaży, postanowiłam go wypróbować☺.
Swój Holo Manix zakupiłam jeszcze przed premierą – na pokazie jesiennych nowości Indigo, ale od kilku dni jest już dostępny w regularnej sprzedaży. Co prawda cena 39 zł za mały (0,5 g) słoiczek sprawiła, że miałam moment zawahania, ale cieszę się, że ostatecznie go kupiłam, bo okazał się baaardzo wydajny (co możecie zobaczyć w filmie) a efekt jest niesamowity☺.
Jeśli jesteście ciekawi, jak zrobić całe paznokcie w holograficznym pyłku lub wykonać tylko drobny holo akcent, to zapraszam do dalszej części wpisu.
________________________________________________________________________________
PRODUCTS USED | UŻYTE PRODUKTY:
√ base coat | baza
√ black gel polish | czarna hybryda
√ DRY (NO WIPE) top coat | top BEZ w. dyspersyjnej
√ (top coat | top z dyspersją)
√ „Holo Manix” by Indigo (dust/powder) | pyłek „Holo Manix” z Indigo
√ eyeshadow applicator sponge | aplikator do cieni
√ soft brush | miękka szczoteczka
√ nail art brush | pędzelek do zdobień
√ nail buffer | polerka
√ nail cleaner | odtłuszczacz
√ cotton pads | waciki
√ LED/UV lamp.
________________________________________________________________________________
Najpierw wykonuję pełen manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie płytki).
KROK 1
Na naturalne paznokcie nakładam bazę hybrydową. Aktualnie większość paznokci mam wzmocnionych żelem, dlatego też bazę nakładam tylko na jeden – serdeczny paznokieć (żel nie wymaga nakładania bazy). Utwardzam w lampie LED przez 30 sek. (UV: 2 min).
KROK 2
Wszystkie paznokcie pokrywam jedną warstwą czarnej hybrydy. Używam dobrze napigmentowanej hybrydy marki Semilac, w związku z czym na paznokciach, na których zaaplikuję pyłek, w zupełności wystarczy ta jedna warstwa. Lakier utwardzam przez 30 sek. w lampie LED 48W. Jeśli macie słabszą lampę, radzę wydłużyć czas utwardzania, a przy lampach UV zastosować czas od 2-4 min. (w zależności od mocy i jakości/rodzaju żarówek, jakie posiadacie). W ten sposób unikniecie ewentualnego marszczenia się lakieru.
KROK 3
Na paznokcie: środkowy i serdeczny nakładam na wszelki wypadek drugą warstwę czarnego lakieru hybrydowego. Spora część tych paznokci nie będzie pokryta pyłkiem i nie chciałabym, żeby pojawiły się ewentualne prześwity. Utwardzam w ten sam sposób co pierwszą warstwę.
KROK 4
Na serdeczny i środkowy paznokieć nakładam top coat. Ponieważ będę go za chwilę matowić, wybrałam akurat tradycyjny top hybrydowy z warstwą dyspersyjną (Charbonne). Z moich doświadczeń wynika, że takie topy szybciej i łatwiej się matowi niż topy „żelowe” tzn. bez dyspersji. Utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.) i po ostudzeniu przemywam wacikiem nasączonym nail cleanerem.
KROK 5
Pozostałe paznokcie pokrywam dokładnie topem BEZ warstwy dyspersyjnej (u mnie – Dry Top z Indigo). Jest to kluczowy warunek, aby uzyskać efekt tafli na paznokciu. Jeśli użyjemy topu z dyspersją (i nawet ją przetrzemy) nie uzyskamy idealnej tafli jak przy produktach bez dyspersji. Mamy zatem dwa wyjścia: albo (tak jak ja zrobiłam) używamy czarnej hybrydy a na nią top bez warstwy dyspersyjnej, albo od razu użyjemy np. czarnego żelu bez dyspersji. Trzeba jednak pamiętać, że żel kolorowy należy nakładać na paznokcie przedłużone/wzmocnione żelem, akrylem lub ewentualnie kilkoma warstwami specjalnej hybrydy budującej. Top utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).
KROK 6
Odczekuję chwilę, aż paznokcie pokryte Dry Topem wystygną i wcieram w nie Holo Manix. W tym celu pacynką np. do cieni do powiek nabieram odrobinę pyłku i smaruję nią delikatnie po paznokciu. Jak możecie zauważyć w filmie, wystarczy naprawdę odrobina produktu, by pokryć nim cały paznokieć. Ja zazwyczaj zbieram pacynką to, co zostało na wieczku. Ta ilość w zupełności wystarczy :) Pyłek wcieram delikatnie ale starannie, nie zapominając o wolnym brzegu paznokci. Dlatego tak ważne było dokładne pokrycie paznokci topem, bo to do niego „przyklei” się nasz pyłek. Jeśli gdzieś zabrakło topu, przy wcieraniu pudru mogą pojawić się prześwity i w drugą stronę – jeśli zalejemy topem skórki, to i tam przyklei się Holo Manix…
KROK 7
Moja RADA: Aby uniknąć odpryskiwania topu i pyłku z krawędzi, delikatnie podpiłowuję je od spodu miękką polerką.
KROK 8
Nadmiar pyłku usuwam miękką szczoteczką. Pamiętam również o przetarciu tego, co mogło pozostać pod krawędzią.
KROK 9
Na paznokcie pokryte pyłkiem nakładam top coat. Nie ma większej różnicy, czy na tym etapie użyjecie tradycyjnego topu – z dyspersją, czy jak ja – bez dyspersji. Osobiście wydaje mi się, że top bez dyspersji nadaje większego blasku, ale nie mam na potwierdzenie tej tezy żadnych dowodów ;) Utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).
KROK 10 (opcjonalny)
Żeby paznokcie holo wytrzymały nienaruszone przez kilka tygodni, możemy dla pewności powtórzyć krok 9 czyli jeszcze raz nałożyć top.
Czas na wisienkę na torcie czyli delikatne holo-zdobienia ;)
KROK 11
Paznokcie: środkowy i serdeczny matuję delikatną polerką. Swoją drogą – i tu kolejna RADA Cioci Julii
– paznokcie matowione w ten sposób wyglądają o wiele lepiej, niż przy użyciu matowych topów, które, nawiasem mówiąc, doprowadzają mnie do szewskiej pasji…
Resztki pyłu usuwam wacikiem nasączonym nail cleanerem.
KROK 12
Przy pomocy Dry Topu (BEZ dyspersji) i pędzelka do zdobień, maluję na ww. paznokciach kilka zawijasków. Podobny typ zdobień mogliście zobaczyć w poprzednim wpisie. Zawijasy utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).
KROK 13
Ponownie aplikatorem do cieni nabieram nieco pyłku i wsmarowuję we wcześniej wykonane zdobienia. Dzięki temu, że wcześniej zmatowiłam paznokcie, pyłek przykleja się tylko do topu nałożonego jako zdobienia. Nie muszę więc szczególnie uważać gdzie dotknę pacynką i mogę nią „jeździć” po całym paznokciu ;)
KROK 14
Jeśli na paznokciu pojawią się jakieś nadprogramowe pyłki, to zdejmujemy je delikatnie miękką szczoteczką (jak pisałam wcześniej: nie przykleją się do matowego paznokcia) i zabezpieczamy zdobienie dowolnym top coatem. Ja zaprezentowałam dwie możliwości:
#1 Pokrywam topem cały paznokieć i utwardzam tradycyjnie w lampie.
#2 Pokrywam topem wyłącznie zdobienie i otrzymuję ciekawy efekt, będący połączeniem matowej czerni i błyszczącego zdobienia :) Jest z tym jednak trochę więcej zabawy. Otóż top nakładamy pędzelkiem do zdobień i pokrywamy dokładnie całe zdobienie. Polecam użyć gęstego topu, czyli właśnie Dry Top lub No Wipe, które mają nieco gęstszą konsystencję niż topy z dyspersją. Oczywiście całość utwardzam w lampie (30/120 sek.).
Po wyjęciu dłoni z lampy, na skórki możemy zaaplikować oliwkę a na dłonie balsam i voilà – możemy cieszyć się perfekcyjną taflą tęczowego lustra ♡
W poniższym filmie możecie jeszcze raz zobaczyć cały proces:
Moje Holo paznokcie mam już od kilku dni i nieskromnie przyznam, że nadal nie mogę wyjść z zachwytu.
A Wy co sądzicie o tego typu efektach? Koniecznie dajcie znać w komentarzach pod wpisem/ filmem, a jeśli zainspirowałam Was do wykonania podobnego zdobienia, to wrzućcie fotkę swoich paznokci na Instagram i koniecznie oznaczcie mnie na zdjęciu (@mywonderland.pl). Chętnie zobaczę Wasze fotki i zostawię ♡ .
________________________________________________________________________________
Pingback: Call Me a UNICORN + HOLO effect – My Wonderland
Pingback: Efekt kameleona (Metal Manix Chameleon: Alien) – My Wonderland
Pingback: Sugar Effect & Chrome – My Wonderland