Jak nadbudować paznokcie bazą + Geometryczne zdobienia + Negative Space + Spider Gel

Geometryczne zdobienie - NeoNail Crazy Fantasy Liberte

Po dłuższej przerwie spowodowanej kwestiami zdrowotnymi i zawodowymi, wracam z nowym wpisem. Podzielę się w nim z Wami moimi sposobami na to:

√ jak nadbudować paznokcie

√ jak wykonać geometryczne zdobienie z efektem negative space

√ jak nakładać Spider Gel.

Jeśli więc jesteście ciekawe jak wykonać podobne zdobienie to zapraszam do dalszej części.


NeoNail Crazy Fantasy Liberte

UŻYTE PRODUKTY:

√ baza hybrydowa 5w1 (803 Semilac Extend 5in1 Delicate Pink)

√ pędzel do zdobień (Semilac N000-3)

√ matowy top hybrydowy (Semilac Top Mat Total No Wipe)

√ różowy lakier hybrydowy (NeoNail Crazy Fantasy)

√ biały lakier hybrydowy (Indigo Mr. White)

√ biały żel do zdobień (NeoNail Spider Gel White)

√ czarny żel do zdobień (NeoNail Spider Gel Black)

√ sonda do zdobień (no name)

√ top hybrydowy z połyskiem (Semilac Top No Wipe)

√ LED/UV lampa (SUNUV: Sun2).

NeoNail Crazy Fantasy Liberte

Przed wykonaniem zdobienia przygotowałam płytkę paznokci (nadanie  kształtu paznokciom, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie i  odtłuszczenie płytki, nałożenie primera bezkwasowego).

Lewą dłoń maluję na jeden kolor (Crazy Fantasy z NeoNail) a zdobienia wykonam tylko na prawej dłoni.

crazy fantasy neonail

KROK 1

Nadbudowa paznokci bazą Semilac Extend 5in1: Paznokcie pokrywam jasnoróżową bazą (803 Semilac Extend 5in1 Delicate Pink ), a z uwagi na to, iż nadbudowuję nią paznokcie, pracuję pojedynczo (po jednym paznokciu). Na początku nakładam na cały paznokieć cienką warstwę bazy pamiętając również o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Następnie pędzelkiem od bazy nabieram większą kroplę produktu i nakładam mniej więcej na wysokości 1/3 długości paznokcia (patrząc od strony skórek). Delikatnie przeciągam ją w stronę wolego brzegu a następnie na boki paznokcia, pracując pędzelkiem niemalże w powietrzu. Sięgam po precyzyjny pędzelek do zdobień (Semilac N000-3) i nim rozprowadzam bazę na boki, przy skórkach i jeśli paznokieć tego wymaga – „podciągam” nadmiar bazy z krawędzi w stronę środka paznokcia. Gdy widzę, że wstępnie kształt i krzywe są OK, przekręcam dłoń na kilka sekund „do góry nogami” (zwracając uwagę na to, by paznokcie były równolegle do blatu biurka), a następnie odwracam z powrotem i wkładam dłoń do lampy LED/UV (SUNUV: Sun2). Przy nadbudowie paznokcie utwardzam zazwyczaj 60 sek. (pamiętajcie by czas utwardzania zawsze dostosować do zaleceń producenta danego lakieru i mocy lampy).

Rada: Wielkość kropli uzależniona jest od długości paznokcia – im dłuższy paznokieć, tym większa kropla. Jeśli nie macie wprawy lub baza zaczyna się Wam rozlewać, możecie tą czynność rozłożyć na dwa etapy, tj. dwukrotnie powtarzając krok 1 (wtedy każdorazowo kropla bazy może być nieco mniejsza, co daje mniejsze ryzyko rozlania się produktu).

Standardowo na końcu wpisu zamieszczam film który krok po kroku pokazuje powyższe czynności.

KROK 2

Z uwagi na to, iż na paznokieć środkowy oraz serdeczny nie będę nakładała koloru, pokrywam je drugą – cienką warstwą mlecznej bazy. Przy skórkach rozprowadzam ją pędzelkiem do zdobień, a gdy baza jest równo rozłożona na powierzchni paznokcia, utwardzam ją w lampie.

 

KROK 3

Na paznokieć środkowy oraz serdeczny nakładam matowy top No Wipe (bez przemywania) i utwardzam w lampie UV/LED 48W przez 30 sek.

KROK 4

Na pozostałe paznokcie nakładam dwie warstwy różowego lakieru hybrydowego (NeoNail Crazy Fantasy) pamiętając o niezalewaniu skórek oraz zabezpieczeniu krawędzi paznokci. Każdą warstwę utwardzam w lampie przez 30 sek.

KROK 5

Na podstawek nakładam kroplę ww. różowego lakieru oraz kroplę białej hybrydy (Indigo Mr. White). Ten sam pędzelek do zdobień, którego używałam wcześniej, użyję do namalowania geometrycznych zdobień.

Na początek maczam go w różowym lakierze i maluję kontury trójkąta. Wypełniam figurę lakierem i utwardzam w lampie 30 sek.

Po utwardzeniu pierwszej warstwy powtarzam czynność.

geometryczne zdobienia

KROK 6

Białą hybrydą dwukrotnie maluję dwa prostokąty po bokach. Każdą warstwę utwardzam przez 30 sek.

KROK 7

Sondę do zdobień maczam w białym Spider Gel-u i tak nim manewruję (obracając przy okazji odpowiednio palec), żeby zrobić nim kontury różowych trójkątów. Utwardzam 30 sek.

Rada: precyzyjne nałożenie Spider Gelu w konkretne co do milimetra miejsce wymaga skupienia i zdecydowanie większej precyzji, niż robienie nim kilku przypadkowych linii na paznokciu 😉 ale jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli, zawsze możemy zmyć nieudaną linię wacikiem nasączonym cleanerem i ponownie wykonać zdobienie (do uzyskania zadowalającego efektu).

Spider Gel White NeoNail

KROK 8

W analogiczny sposób nakładam czarny Spider Gel, z tym że teraz staram się, by czarne linie przecinały trójkąty. Utwardzam 30 sek.

W filmie możecie zauważyć, że pierwotnie nakładałam Spider Gel na biały prostokąt ale coś mi nie pasowało i zmyłam linię cleanerem, nakładając w nowym miejscu (czego kamera już nie uchwyciła).

Spider Gel Black NeoNail

KROK 9

Paznokcie pokrywam topem i utwardzam przez 30 sek. w lampie.

Negative Space Spider Gel

Pierwotnie użyłam matowego topu na zdobione paznokcie oraz błyszczącego na te jednokolorowe, niemniej później zmieniłam zdanie i wszystkie pokryłam matem 😊

Jak nakładać Spider Gel

Swoją drogą dajcie znać w komentarzach które wykończenie – matowe czy błyszczące – bardziej Wam się podoba?

Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii 😊

Nadbudowa paznokci bazą hybrydową

Mam nadzieję, że uda mi się wrócić do bardziej regularnego publikowania, tym bardziej, że mam sporo nagranego materiału, który czeka na dalszą obróbkę. Niestety malowanie paznokci to jedno, równoczesne nagrywanie to drugie, ale dalsza postprodukcja (edycja filmu, przygotowanie zdjęć, treści krok po kroku oraz opisu pod film czy na SM, itp.) to w ogóle kosmos jeśli chodzi o czasochłonność, więc z wygospodarowaniem czasu przy codziennych obowiązkach nie jest łatwo… Mam jednak nadzieję, że mimo grafiku napiętego po brzegi, wygospodaruję czas na powyższe, bo lubię tworzyć ten kawałek internetowego świata i dzielić się z Wami moimi tutorialami 😊

Zdobienia z motywem Negative Space znajdziesz również we wcześniejszych wpisach, m.in.: tutaj, tutaj i tu.

Jeśli natomiast wolisz graficzne zdobienia znajdziesz je m.in.: tutaj, tutaj i tu.

Negative Space Nail Artbudowa paznokci

About the Author: Julia

2 Comments

  1. Pingback: Jak namalować Azteckie zdobienia? – My Wonderland

  2. Odpowiedz Julia

    Dziewczyny, dajcie znać w komentarzach które wykończenie – matowe czy błyszczące – bardziej Wam się podoba?
    Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *