Jak zrobić bąbelkowe zdobienie – bubble nails?

jak zrobić bąbelkowe paznokcie

Dziś przygotowałam da Was wpis z kolejną propozycją piankowego zdobienia, z tym, że w nieco bardziej minimalistycznym wydaniu. Będzie połączenie błysku i matu czyli to, co lubię najbardziej o tej porze roku 😊

Przy okazji zaprezentuję Wam również nowy „patent” na mieszanie idealnej piany 😊, czyli będzie nieco inaczej niż w poprzednim poście.

W filmie pokazuję:
√ jak wykonać bąbelkowe (piankowe) zdobienia?
√ jak malować paznokcie pod skórki (na dwa sposoby)?
√ jak malować proste linie (na dwa sposoby)?
√ jak zrobić efekt kameleona żeby uzyskać gładką taflę? 😊

Jeśli więc jesteście ciekawe, zapraszam do lektury i na film.


UŻYTE PRODUKTY:

√ budująca baza hybrydowa (Semilac Extend Base)
√ błyszczący top hybrydowy bez dyspersji (Semilac Top No Wipe)
√ matowy top hybrydowy bez dyspersji (Semilac Top Mat Total No Wipe)
√ fioletowy lakier hybrydowy (NeoNail Endless Night)
√ Pyłek kameleon (Semilac SemiFlash Chameleon 05)
√ miękki pędzelek (no-name)
√ silikonowe narzędzie do wcierania pyłków (no-name)
√ Pędzelek do zdobień (Semilac Nail Art Brush N000-3)

√ Taśma klejąca (opcjonalnie)

√ woda / mydło w płynie / butelka
√ nail cleaner & waciki
√ LED/UV lampa (SUNUV: Sun2)


Paznokcie przygotowałam wcześniej (opracowałam skórki, kształt paznokci i zmatowiłam płytkę) oraz pokryłam budującą bazą hybrydową.

KROK 1

Na paznokcie nakładam pierwszą warstwę fioletowego lakieru. Standardowo najpierw nakładam lakier przez środek paznokcia a następnie maluję boki. Pamiętam również o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Przy skórkach rozprowadzam lakier precyzyjnym pędzelkiem do zdobień, dzięki czemu mogę dojechać lakierem bliżej skórek bez obaw, że je zaleję lakierem.

Utwardzam w lampie LED 48W przez 30 sek.

W filmie pokazałam dwa „sposoby” malowania własnych paznokci: pierwszy z dłonią położoną płasko na blacie (00:42) oraz ze zgiętymi palcami (01:22). Według mnie ta druga metoda jest wygodniejsza i wykorzystuję ją najczęściej gdy nie nagrywam malowania paznokci (mam bowiem wrażenie, że gorzej prezentuje się w kamerze 😉). Niemniej jej zaletą, o której warto wspomnieć jest to, że kciukiem tej samej tj. malowanej dłoni, możemy odciągnąć skórki boczne i dzięki temu bardziej precyzyjnie pomalować paznokcie pędzelkiem dołączonym do lakieru, dojeżdżając tym samym bliżej skórek i boków paznokcia. Wówczas zazwyczaj nie mam potrzeby rozprowadzania lakieru przy skórkach precyzyjnym pędzelkiem do zdobień, gdyż cała płytka „maluje się sama” a lakier sprawia wrażenie wyrastającego spod skórek 😉

KROK 2

Na płytkę oraz wolny brzeg aplikuję drugą warstwę fioletowego lakieru. Przy drugiej warstwie zazwyczaj dojeżdżam lakierem na tyle blisko skórek, że nie potrzebuję już posiłkować się pędzelkiem do zdobień.

Utwardzam 30 sek.

jak zrobić manicure hybrydowy

KROK 3

Na paznokcie nakładam matowy top hybrydowy. Zabezpieczam krawędzie i utwardzam top w lampie LED.

Moim ulubieńcem ostatnich miesięcy jest matowy top bez warstwy dyspersyjnej (Semilac Top Mat Total No Wipe), dzięki czemu po wyjęciu z lampy paznokieć jest gotowy i nie trzeba go przemywać.

jak zrobić hybrydy

PRZYGOTOWANIE ZDOBIEŃ

KROK 4

Na połowę paznokcia palca serdecznego przyklejam kawałek taśmy klejącej, która zabezpieczy matowe wykończenie na części paznokcia. Staram się zrobić to dokładnie, żeby aplikowany za chwilę top nie podpłynął pod taśmę.

jak zrobić równą linię na paznokciach

Odkrytą połowę paznokcia dokładnie pokrywam cienką warstwą błyszczącego topu bez dyspersji.

Po nałożeniu topu odklejam taśmę i utwardzam top w lampie LED przez 30 sek.

Rada: polecam użyć taśmy z mocnym klejem (np. matowej), aby mieć pewność, że będzie się dobrze trzymała paznokcia i top nie wpłynie pod taśmę. Ja niestety posiłkowałam się tym co miałam i żałowałam przez moment, że w ogóle pokusiłam się o tak słabo klejącą taśmę zamiast do namalowania linii użyć pędzelka do zdobień…

Jeśli po odklejeniu taśmy zobaczycie jakieś małe nierówności, to możecie spróbować wyrównać je właśnie pędzelkiem do zdobień, a jeśli nierówności będą nieco większe, to można zamoczyć pędzel do żelu w cleanerze i wyczyścić nim nadmiar topu (podobnie jak robi się przy malowanym french-u).

semilac top no wipe

 KROK 5

Po utwardzeniu topu odczekuję minimum 30 sek. aż „wystygnie” i w błyszczący top wcieram pyłek dający efekt kameleona. Jak wiecie z poprzedniego wpisu, ostatnio używam w tym celu silikonowego narzędzia, dzięki czemu uzyskuję jeszcze lepszy efekt niż przy użyciu aplikatora cieni do powiek.

Pyłek wcieram dokładnie również przy skórkach i na krawędzi paznokcia.

Następnie płytkę, okolice skórek oraz resztki pyłku, które mogły zgromadzić się pod wolnym brzegiem, omiatam miękkim pędzelkiem. Dla pewności można również delikatnie podpiłować krawędź od spodu np. blokiem lub polerką.

Jeśli zauważycie, że pyłek pokrył również matową część paznokcia, to nie ma się co przejmować – zmyjemy w dalszym etapie 😉 Ważne tylko, by tego pyłku na matowej części nie zabezpieczyć odruchowo topem.

jak zrobić efekt kameleona

KROK 6

Pokrytą pyłkiem połowę paznokcia zabezpieczam dokładnie błyszczącym topem bez dyspersji i utwardzam przed 30 sek.

Semilac chameleon

KROK 7

Przy zdobieniu kolejnego paznokcia (palec środowy), zamiast taśmy klejącej użyję precyzyjnego pędzelka. Maczam go w błyszczącym topie bez warstwy dyspersyjnej i maluję cienki pasek przez środek płytki paznokcia.

Utwardzam w lampie LED przez 30 sek.

Rada: polecam malować stosunkowo wąski i pionowy pasek (lub ewentualnie na ukos) – co pozwoli uzyskać wrażenie smukłych paznokci. Malując paski w poziomie optycznie poszerzamy płytkę, więc nie polecam tego rozwiązania (no chyba, że jesteście posiadaczkami długich i wąskich płytek; wówczas poziome paski Wam nie zaszkodzą 😉).

jak napalować równą linię

KROK 8

Ponownie odczekuję ok. 30-60 sek. aż utwardzony top „wystygnie” i wcieram w niego pyłek.

Nadmiar omiatam pędzelkiem.

chameleon effect

KROK 9

 Pyłek zabezpieczam błyszczącym topem bez dyspersji. Pędzelek maczam w topie i precyzyjnie pokrywam nim nałożony przed chwilą pyłek.

Utwardzam w lampie LED przez 30 sek.

jak zrobić efekt kameleona

KROK 10

Czas na przygotowanie piany do zdobienia. W poprzednim wpisie mogłyście już widzieć 5 wersji bąbelkowych zdobień, w których zastosowałam m.in. różne preparaty i narzędzia do wymieszania piany.

Tym razem pokusiłam się o jeszcze wygodniejszy sposób: a mianowicie wymieszania mydła w płynie z wodą ale – uwaga – w butelce po wodzie.

Do butelki nalewam 1-2 pompek mydła i wody prawie po korek i energicznie potrząsając butelką mieszam do uzyskania satysfakcjonującej piany.

Powstałą pianę wylewam na nakrętkę. Jeśli po przechyleniu piana spływa (jest mało ubita), to dodaję więcej wody (po korek) i ponownie mieszam. Jak możecie zauważyć piana jest wówczas porządnie ubita i lepiej będzie nakładała się na paznokieć.

KROK 11

W miejscu, w którym chcę stworzyć bąbelkowe zdobienie, czyli na kameleonowym pasku, nakładam ponownie błyszczący top bez dyspersji i dopiero na mokry tj. nieutwardzony top nakładam przygotowaną przed chwilą pianę.

Ważne by top nałożyć cienką warstwą i precyzyjnie, dlatego też ponownie używam pędzelka do zdobień.

Top z pianą utwardzam dwukrotnie dłużej, czyli 60 sek. w lampie LED 48W.

bubble nails art

KROK 12

Wacikiem nasączonym cleanerem delikatnie usuwam pozostałości piany oraz pyłku na matowej części paznokcia.

KROK 13

W analogiczny sposób tworzę zdobienie na palcu serdecznym. Na błyszczącą połowę paznokcia nakładam błyszczący top bez dyspersji. Nakładając cienką warstwę mamy pewność, że top nie spłynie na skórki a piana nie stworzy zbyt głębokich i nieestetycznych dziur.

jak zrobić piankowy manicure

Początkowo używam pędzelka dołączonego do topu, a następnie zamieniam go na pędzelek do zdobień (z długim i cienkim włosiem) by precyzyjnie rozłożyć lakier przy skórkach, na krawędzi i przede wszystkim przez środek, zachowując prostą linię.

Na nieutwardzony top nakładam pianę i po jej dokładnym rozłożeniu wkładam dłoń do lampy na 60 sek.

foam nails art

KROK 14

Pozostałości piany oraz pyłku na matowej części paznokcia usuwam wacikiem z odtłuszczaczem.

how to do foam nails

Modne bąbelkowe zdobienie, ale w nieco bardziej minimalistycznym wydaniu, mamy gotowe!

Prawda, że wygląda efektownie?

Koniecznie dajcie znać w komentarzach co sądzicie o takiej wersji #bubbleNails i czy spróbujecie odtworzyć je na swoich paznokciach.

Czy któraś z Was próbowała już mieszać w butelce pianę do zdobienia?

Do usłyszenia niebawem!


About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *