ManiTiul czyli elegancki manicure i przezroczystości

Dziś mam dla Was zdobienie, które od kilku sezonów nie wychodzi z mody. To połączenie manicure w cielistym odcieniu z modnym efektem rajstopki (pończoszki). Trend jest nawiązaniem do przezroczystości królujących na wybiegach. Jest on również promowany przez markę Semilac jako Manitiul (co z całą pewnością brzmi bardziej elegancko niż posługiwanie się bieliźnianym nazewnictwem :) I właśnie zdobienie inspirowane tym trendem zaprezentuję Wam w dzisiejszym wpisie.


 

UŻYTE PRODUKTY:

√ baza hybrydowa (Semilac „Base”)

√ beżowy lakier hybrydowy (Semilac „Frappe 135”)

√ czarny lakier hybrydowy (Semilac „Black Diamond 031”)

√ budujący przezroczysty lakier hybrydowy (Semilac „SemiHardi Clear”)

√ top hybrydowy (Semilac „Top”)

√ odtłuszczacz i waciki (no-name)

√ pędzelek do zdobień (Semilac N04)

√ pędzelek do żelu (Silcare 04)

√ sonda (no-name)

√ polerka (no-name)

 √ LED/UV lampa (SUNUV: SunUV1)

 


KROK 1

Przed wykonaniem zdobienia przygotowałam płytkę paznokci (nadanie kształtu paznokciom, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie płytki, zastosowanie primera bezkwasowego) i zaaplikowałam bazę hybrydową, którą utwardziłam w lampie przez 30 sekund.

KROK 2

Na paznokcie nałożyłam dwie cienkie warstwy cielistego lakieru hybrydowego, utwardzając każdą w lampie LED również przez 30 sekund. Za każdym razem pamiętam o dokładnym zabezpieczeniu krawędzi paznokcia.

KROK 3

Paznokcie pokryłam topem i utwardziłam go w lampie (30 sekund).

KROK 4

Po wyjęciu paznokci z lampy i odczekaniu kilkudziesięciu sekund, za pomocą wacika nasączonego nail cleanerem pozbyłam się lepkiej warstwy dyspersyjnej.

Po wykonaniu tych czynności mogłam przystąpić do namalowania zdobienia.

KROK 5

Najpierw przygotowuję płytkę. W tym celu delikatną polerką matowię wcześniej nakładany top, a powstały pył usuwam za pomocą wacika nasączonego cleanerem.

KROK 6

Po odparowaniu cleanera maluję dwie linie. W tym celu używam czarnego lakieru hybrydowego i pędzelka do zdobień. Utwardzam w lampie LED przez 30 sekund.

KROK 7

Na podkładce mieszam po kropli: czarnego lakieru hybrydowego i przezroczystego lakieru budującego Semilac SemiHardi Clear. Mieszam je ze sobą przy pomocy sondy.

Jeśli stwierdzicie, że Wasza mieszanka jest zbyt przezroczysta, możecie dodać jeszcze trochę czarnego lakieru lub po prostu nałożyć dwie warstwy mieszanki na paznokieć. Jeśli nie macie SemiHardi Clear, możecie z powodzeniem zastąpić go bazą lub topem. Ja użyłam ww. produktu, ponieważ jest bardziej gęsty, a według mnie pozwala to uzyskać nieco ładniejszy efekt (bez smug).

KROK 8

Pędzelkiem do żelu nakładam ww. mieszankę pomiędzy wcześniej namalowane linie. Utwardzam w lampie LED przez 30 sekund.

KROK 9

Pędzelkiem do zdobień i czarnym lakierem hybrydowym maluję kontury listków. Przestrzenie między listkami wypełniam czarnym lakierem. Utwardzam w lampie LED przez min. 30 sekund.

KROK 10

Pędzelkiem do zdobień i czarnym lakierem hybrydowym maluję linie biegnące przez środek listków. Linie imitują tzw. nerw główny. Utwardzam w lampie LED przez 30 sekund.

KROK 11

Pędzelkiem do zdobień i czarną hybrydą maluję dwie linie biegnące wzdłuż wzoru. Sondą dodaję kilka kropek. Utwardzam w lampie LED przez 30 sekund.

KROK 12

Paznokieć pokrywam topem i utwardzam go w lampie (30 sekund).

KROK 13

Po wyjęciu dłoni z lampy i odczekaniu chwili, za pomocą wacika nasączonego nail cleanerem pozbywam się lepkiej warstwy dyspersyjnej.

ManiTiul gotowy!

 

Zdobienie eleganckie i efektowne, pasuje do większości stylizacji i na większość okazji.Co więcej, można je wykonać nie tylko lakierami hybrydowymi czy żelem, ale również klasycznymi lakierami.

 

Jeśli podobnie jak ja, jesteście fankami przezroczystości, to zachęcam do zapoznania się z wcześniejszymi wpisami oraz playlistą dedykowaną zdobieniu ManiTiul.

 

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy kiedykolwiek nosiłyście rajstopkowe zdobienia!

 

Film ze zdobieniem:

 


 

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *