Idealny manicure na lato – wakacyjne zdobienia: muszelki 3D

 

Witajcie! Po dłuższej nieobecności (spowodowanej m.in. nadmiarem obowiązków i licznymi zmianami), wracam do Was z kolejnym tutorialem. W dzisiejszym wpisie pokażę Wam jak wykonać wypukłą muszelkę. Co prawda wakacje zmierzają ku końcowi, ale ponoć upały mają nam towarzyszyć aż do października, tak więc jest spora szansa, że przez najbliższe tygodnie zdobienie będzie wciąż na czasie ;) Tym bardziej, jeśli podobnie jak ja, jesteście jeszcze przed urlopem. Zatem jeśli jesteście ciekawe, jak wykonać powyższe zdobienie, to zapraszam do dalszej części wpisu.

 


UŻYTE PRODUKTY:

√ baza hybrydowa: Semilac Base i Semilac Extend Base

√ biały lakier hybrydowy: Semilac 001

√ dwa odcienie nude: Semilac 221 i Semilac 135

√ gęsty żel do zdobień: Semilac White Cream Art

√ top hybrydowy – matowy i błyszczący: Semilac Top Mat i Semilac Top No Wipe

√ pędzelek do zdobień: Semilac N000-3

√ opcjonalnie pędzelek (lub sonda) do nakładania perełek: Semilac N04

 √ odtłuszczacz i waciki (no-name)

 √ opcjonalnie – perełki do zdobień – różne rozmiary (no-name)

√ LED/UV lampa: SUNUV: Sun2

 √ podkładka do mieszania lakierów (np. kawałek folii aluminiowej)


 

Przed wykonaniem zdobienia przygotowujemy płytkę paznokci (nadanie kształtu paznokciom, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie i odtłuszczenie płytki).

 

KROK 1

Paznokcie pokrywamy bazą, utwardzamy 30 sek. w lampie LED 48W (SunUV2).

 

KROK 2

Na wybrany paznokieć (u mnie serdeczny) nakładamy dwie cienkie warstwy białego lakieru hybrydowego, pamiętając o dokładnym zabezpieczeniu wolnego brzegu. Każdą warstwę utwardzamy min. 30 sek. w lampie LED 48W (zalecam wydłużyć czas utwardzania nawet do 60 sek., jeśli, podobnie jak ja, stosujecie lakier bardzo mocno napigmentowany).

 

KROK 3

Na pozostałe paznokcie nakładamy dwie cienkie warstwy cielistego lakieru hybrydowego (u mnie z domieszką szarości – Semilac 221), pamiętając o dokładnym zabezpieczeniu wolnego brzegu. Każdą warstwę utwardzamy 30 sek. w lampie LED.

 

KROK 4

Na utwardzonym białym lakierze malujemy w równych odstępach kilka poziomych linii – najpierw lakierem Semilac 221 (szaro-beż), a tuż nad nimi drugim odcieniem – Semilac 135 domalowujemy kolejne linie. Czystym pędzelkiem N000-3 szybkimi i naprzemiennymi ruchami od góry do dołu rozcieramy namalowane wcześniej paski. Gdy uzyskamy satysfakcjonujący efekt, możemy utwardzić zdobienie w lampie.

 

KROK 5

Zdobiony paznokieć pokrywamy matowym topem, a pozostałe wg upodobań, np. błyszczącym. Utwardzamy w lampie, a następnie przemywamy cleanerem.

 

KROK 6

Pędzelek do zdobień (N000-3) maczamy w gęstym białym żelu do zdobień. Zaczynając od wolnego brzegu i kierując się ku górze, malujemy charakterystyczne fale. Staramy się by linie były najgrubsze na dole i zwężały się ku górze. Jak to zrobić? Zaczynamy malować uginając włosie pędzelka (nieco go przyciskając) i wraz z przesuwaniem go ku górze staramy się „prostować włosie” do pionu i unosić pędzelek coraz wyżej. Staramy się pracować w miarę wolno. Z uwagi na to, że żel jest bardzo gęsty, możemy od razu namalować wszystkie linie i dopiero na koniec je utwardzić (zalecam czas ok. 60 sek.). Jeśli podobnie jak ja, uznacie, że przestrzenie między powstałymi falami warto wypełnić dodatkowymi liniami – zróbcie to :)

fot. 1 i 2: pierwsza muszelka, 3-5: druga muszelka

KROK 7

Po utwardzeniu żelu przemywamy zdobienie cleanerem. Na tym etapie możemy zakończyć zdobienie lub trochę je odpicować dodając perełki (co też opiszę w kolejnych krokach).

 

KROK 8

Na górę zdobienia (przy skórkach) nakładamy odrobinę gęstej bazy lub żelu i posiłkując się pędzelkiem / sondą / wykałaczką czy innym precyzyjnym narzędziem zamaczanym w odrobinie bazy*, nakładamy perełki w różnych rozmiarach. Dopóki nie utwardzimy bazy, możemy dowolnie przesuwać i rozmieszczać perełki. Gdy uzyskamy satysfakcjonujący efekt, utwardzamy w lampie LED.

*odrobina bazy / żelu np. na pędzelku, którym nakładamy ozdoby powoduje, że te się do niego przyklejają i łatwiej jest je nałożyć na paznokieć.

 

KROK 9

Po utwardzeniu ozdób otaczamy je jeszcze odrobiną bazy, aby mieć pewność, że perełki są dobrze zabezpieczone i tym samym ograniczyć ryzyko odpadnięcia po kilku dniach ;) Utwardzamy w lampie LED/UV.

 

KROK 10

Paznokcie przemywamy cleanerem i możemy cieszyć się delikatnym, letnim zdobieniem.

 

 

Film ze zdobieniem:

 

Mam nadzieję, że powyższe zdobienie przypadło Wam do gustu i spróbujecie je odtworzyć. Jeśli tak, pamiętajcie o oznaczeniu mnie (@MyWonderlandPL) abym mogła zobaczyć Wasze prace i zostawić <3. A wcześniejsze propozycje letnich zdobień znajdziecie między innymi tutaj, tutaj i tu też.

Ciekawa jestem, jaki Ty manicure nosisz podczas tegorocznych wakacji? Koniecznie daj znać w komentarzu!

 


 

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *