OP-Art & Ombre Nails

W Poznaniu w końcu pojawiło się słońce (yippee!). Postanowiłam więc wykorzystać tą piękną pogodę i trochę zaszaleć z neonami na paznokciach. Pierwsze skrzypce gra Macarena. Na palcu serdecznym połączyłam ją z Vitamin C, co dało piękne tło pod zdobienie OP-Art. Niestety ani zdjęcia, ani film nie są w stanie oddać tych nasyconych barw i nie do końca ukazują też to złudzenie optyczne (białe łuny są praktycznie niewidoczne)… Mam jednak nadzieję, że mimo tych drobnych niedociągnięć Wasza wyobraźnia zadziała i poniższy tutorial przypadnie Wam do gustu ;)

PRODUCTS USED | UŻYTE PRODUKTY:

√ base coat (gel polish) | baza hybrydowa (Indigo „Protein Base”)
√ pink neon gel polish | różowy neonowy lakier hybrydowy (Indigo „Macarena”)
√ orange neon gel polish | pomarańczowy neonowy lakier hybrydowy (Indigo „Vitamin C”)
√ top coat (gel polish) | top hybrydowy (Indigo „Crystal Top Coat”)
√ black gel polish | czarny lakier hybrydowy (Semilac „Black Diamond” 031)
√ white gel polish | biały lakier hybrydowy (Semilac „Strong White” 001)
√ nail art brush | pędzelek do zdobień (lekko przycięty) (Semilac N04)
√ cotton pads | waciki bezpyłowe
√ nail cleaner | cleaner (Indigo „Super Shine Effect”)
√ MakeUp sponge | gąbeczka do makeUpu
√ LED/UV lamp (SUNUV: Sun2)


Najpierw wykonuję pełen manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie płytki, nałożenie primera bezkwasowego).

KROK 1

Na naturalne paznokcie nakładam proteinową bazę hybrydową. Nie zapominam również o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Utwardzam w lampie LED przez 30 sek. (UV: 2 min).

KROK 2

Wszystkie paznokcie (oprócz serdecznego!) pokrywam cienką warstwą różowej-neonowej hybrydy.* Utwardzam w lampie LED przez max. 30 sek. (UV: 2 min.).

*Jeśli chcę dosunąć lakier bliżej skórek, to maczam cieniutki pędzelek w kropli lakieru i dociągam nim lakier bliżej skórek. Analogicznie: jeśli wyjadę lakierem za daleko – wtedy nadmiar produktu ściągam czystym pędzelkiem.

KROK 3

Powtarzam krok 2.

KROK 4

Paznokcie pokrywam jedną warstwą topu hybrydowego, który również utwardzam w lampie LED przez 30 sek.

KROK 5 i 6

Paznokieć na palcu serdecznym pokrywam dwiema cienkimi warstwami neonowej pomarańczowej hybrydy. Każdą warstwę utwardzam w lampie przez 30 sek.

KROK 7

Na ok. 1/2 długości paznokcia (licząc od wolnego brzegu) nakładam używany wcześniej róż. Następnie biorę gąbeczkę do makijażu i stemplując rozcieram granicę mokrego różu. Utwardzam w lampie.

KROK 8

Powtarzam krok 7, z tym że teraz dodatkowo nakładam na gąbeczkę pasek pomarańczowego i różowego lakieru i taką mieszanką stempluję granicę – przejście między kolorami.

Skórki ubrudzone przy stemplowaniu, przemywam pędzelkiem z odrobiną cleanera i dopiero gdy skóra jest czysta utwardzam gradient w lampie.

Jeśli efekt jest satysfakcjonujący, można przejść do kolejnego kroku, natomiast jeśli przejście nie jest wystarczająco płynne, to warto powtórzyć ten krok.

KROK 9

Na utwardzony paznokieć nakładam top coat i ponownie utwardzam w lampie.

KROK 10

Pędzelkiem do zdobień nabieram odrobinę czarnej hybrydy i na palcu serdecznym wyznaczam sobie kropki stanowiące późniejszy punk przecięcia linii dalszego zdobienia. Następnie wzdłuż kropek maluję cienkie linie, stanowiące niezbyt gęstą kratkę. Utwardzam w lampie LED (30 sek.).

KROK 11

Następnie w każdej powstałej kratce dodaję w rogach więcej czarnego lakieru, tworząc pustą przestrzeń na wzór łezki. Czynność powtarzam w każdej kratce, po czym utwardzam wzór w lampie.

KROK 12

Po wyczyszczeniu pędzelka, maczam go w białej hybrydzie i w każdej kratce, po lewej stronie maluję cienki łuk („łunę”). Ponownie utwardzam.

KROK 13

Zdobienie zabezpieczam dokładnie top coatem, jak zawsze pamiętając o zabezpieczeniu krawędzi paznokcia. Top utwardzam w lampie przez 30 sekund.

KROK 14

Po odczekaniu chwili paznokcie przemywam wacikiem nasączonym nail cleanerem. W ten sposób pozbywam się lepkiej warstwy dyspersyjnej. Do tego celu najbardziej lubię używać cleanera „Super Shine Effect” z Indigo, który zawiera dodatkowo olejki, co wzmacnia efekt błysku a i skórki na tym korzystają ;) Niestety chcąc go Wam podlinkować, nie udało mi się go znaleźć na stronie producenta… Mam  więc nadzieję, że to tylko tymczasowy brak, bo chyba ciężko by mi było się przestawić na tradycyjny cleaner…

 

Poniżej jeszcze wideo, na którym możecie zobaczyć wszystkie opisywane przeze mnie kroki:

 

Jeśli macie jakieś pytania związane ze zdobieniem – komentarze są do Waszej dyspozycji ;)

A jeśli zdecydujecie się wykonać podobny mani, to tradycyjnie zachęcam do oznaczania zdjęć (#MyWonderlandNails  i/lub @mywonderland.pl) na zdjęciach, abym mogła je zobaczyć i zostawić .

PS. I koniecznie dajcie znać co sądzicie o nowej – udoskonalonej formie filmu (montażu)!

 

 


 

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *