PARTY NAILS: Nails with gold foil

 

Simple Party Nail Art: black nails with gold foil (NO GLUE!) | folia bez kleju.

EN

In this tutorial I show you how can you create simple manicure with foil (without glue!). This is a great idea, if you have not so much time for a manicure, eg. before the party :) So have fun!

 

PL

W tym tutorialu pokażę Ci jak można stworzyć prosty manicure z użyciem folii (bez kleju!). To jest świetny pomysł, jeśli nie masz zbyt wiele czasu na manicure, np. przed imprezą :) Baw się dobrze!

 

Do wykonania tego zdobienia będziemy potrzebować:

  • bazy pod lakier (lub odżywki do paznokci),

  • czarny (lub inny) lakier do paznokci,

  • top coat,

  • złotą (lub inną) folię do zdobień,

  • nożyczki.

RADA: kawałki folii możemy odbijać na całej długości paznokci lub tylko do połowy (licząc od krawędzi). Moim zdaniem ta druga opcja lepiej wygląda na bardzo długich paznokciach (dłuższych niż miałam w trakcie nagrywania filmiku). Niemniej jednak zawsze możecie zacząć odbijać folię właśnie od wolnego brzegu i jeśli efekt w danym momencie będzie Was satysfakcjonował, to nie musicie odbijać folii na pozostałej części paznokcia.

 

KROK 1

Przygotowujemy paznokcie (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek).

KROK 2

Na cały paznokieć oraz jego krawędź nakładamy bazę pod lakier.

KROK 3

W zależności od stopnia krycia, nakładamy 2-3 cienkich warstw kolorowego lakieru (czekamy aż każda kolejna warstwa wyschnie nim zaczniemy malować kolejną). Pamiętamy o pomalowaniu również krawędzi paznokci.

KROK 4

Gdy ostatnia warstwa lakieru jest już PRAWIE sucha, przykładamy do niej folię. Jeżeli lakier będzie zbyt mokry, folia się nie odbije a lakier pomarszczy (przykład możecie zobaczyć w filmiku). Najlepiej jest więc sprawdzić suchość lakieru przykładając do niego palec – jeśli lakier będzie się delikatnie kleił ale kolor nie odbije się na palcu, to znak, że właśnie teraz jest najlepszy moment na odbicie folii:)

Folię przykładamy do paznokcia zawsze matową stroną. Najwygodniej będzie odciąć sobie kawałek folii. Folię przykładamy miejscowo, w zależności od tego gdzie chcemy żeby się odbiła. Przykładamy ją delikatnie ale odrywamy w miarę energicznym ruchem. Czynność powtarzamy tak długo, aż otrzymamy satysfakcjonujący nas efekt. Folię możemy odbić na wszystkich lub tylko na kilku paznokciach – w zależności od upodobań.

KROK 5

Następnie paznokcie pokrywamy dokładnie nabłyszczającym lub matowym topem. W razie potrzeby możemy użyć go dwukrotnie.

Teraz tylko czekamy aż wszystko wyschnie i … gotowe :)

 

Zdobienie możemy wykonać również na hybrydzie czy żelu – wówczas odbijamy folię na lepkiej warstwie dyspersyjnej.

 

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *