Proste jesienne zdobienie: złote liście

proste i szybkie jesienne zdobienie paznokci

Złota polska jesień ostatnio nas rozpieszcza (juhuuu!) w związku z czym na blogach i w social mediach pojawia się coraz więcej paznokciowych zdobień z motywem jesiennym. Ja również mam przygotowanych kilka takich zdobień, którymi chętnie się z Wami podzielę w najbliższych dniach :) Pierwszy wpis z typowo jesiennymi klimatami jest bardzo łatwy do wykonania i poradzą sobie z nim również osoby początkujące. Poza tym jest delikatne, w miarę minimalistyczne, więc sprawdzi się również u tych z Was, które nie mogą lub nie lubią nosić krzykliwych zdobień.

W dzisiejszym wpisie pokażę:

√ jak nadbudować naturalne paznokcie za pomocą bazy (którą BTW możemy stworzyć cały manicure, bez dodatkowych produktów)

√ jak namalować proste złote liście (u mnie oczywiście wypukłe #kochamPaznokcie3D ;)

√ jak aplikować folię transferową (efekt pazłotka na paznokciach).

Nie przedłużając: zapraszam do lektury i na film.


jesienny manicure

UŻYTE PRODUKTY:

√ baza hybrydowa 5w1 (802 Semilac Extend 5in1)

√ złoty lakier hybrydowy (Semilac 037)

√ top hybrydowy z połyskiem (ja dla wygody użyłam trzech topów z Indigo: z dyspersją – do odbijania folii: Crystal Top Coat, bez dyspersji – do zabezpieczenia zdobienia: Dry Top oraz najbardziej gęsty – dla efektu 3D na liściach: Wet Look)*

√ top matowy (Semilac Top Mat)

√ złota folia transferowa (Indigo)

√ pędzel do zdobień (Semilac N0003)

√ LED/UV lampa (SUNUV: Sun2).

* do całej stylizacji możecie użyć również tylko jednego topu – wówczas sugeruję użyć taki z lepką warstwą dyspersyjną, żeby folia miała się na czym odbić. Natomiast po zabezpieczeniu nim zdobień / paznokci i utwardzeniu w lampie należy odczekać ok. 1 min. i przemyć pozostałości lepkiej warstwy wacikiem nasączonym cleanerem.
Uprzedzając pytania: Wet Look co do zasady jest żelem nabłyszczającym, natomiast jeśli zastosujecie go na nadbudowane paznokcie i / lub na same zdobienia, to nic Wam nie popęka (a przynajmniej mnie się to jeszcze nigdy nie zdarzyło :)

Przed wykonaniem zdobienia przygotowałam płytkę paznokci: usunęłam starą stylizację, pilnikiem o gradacji 180 opracowałam kształt paznokci, odsunęłam i wycięłam skórki, zmatowiłam płytkę i odtłuściłam paznokcie cleanerem.

KROK 1

Paznokcie pokrywam bazą hybrydową 5w1, która, ze względu na swój cielisto-różowy odcień stanowi zarówno warstwę bazy jak i koloru. Najpierw nakładam cienką warstwę na cały paznokieć + wolny brzeg, a następnie dokładam kroplę i rozprowadzam ją pędzelkiem tworząc pożądany kształt i nadbudowując płytkę. Na koniec tradycyjnie na kilka sekund obracam dłoń do góry nogami – czyli równolegle do blatu (pozwoli to wypoziomować się bazie) i utwardzam w lampie LED 48W minimum 30 sek. Standardowo przy nadbudowie paznokci pracuję po jednym paznokciu.

KROK 2

Dla pełniejszego krycia nakładam drugą warstwę bazy – już bez nadbudowy. Utwardzam w lampie przez 30 sek.

KROK 3

Na paznokieć palca serdecznego (i wg uznania pozostałe – oprócz środkowego) nakładam matowy top, który utwardzam w lampie.

KROK 4

Wacikiem nasączonym nail cleanerem usuwam lepką warstwę matowego topu.

KROK 5

Na paznokieć palca środkowego nakładam błyszczący top z warstwą dyspersyjną. Utwardzam 30 sek. w lampie a następnie na tej lepkiej warstwie odbijam folię transferową. Folię przykładamy do paznokcia zdecydowanie i zawsze matową stroną a następnie odrywamy równie zdecydowanym ruchem. Ja najpierw wykorzystałam resztki pozostałe na „starej” folii (delikatny efekt) a potem dodałam większe kawałki odbijając nową folię, co stworzyło bardziej trójwymiarowy efekt. Ja dla pewności i spokoju ducha ;) wkładam jeszcze paznokieć z folią na ok. 30 sek. do lampy.

KROK 6

Paznokieć z folią zabezpieczam topem, który utwardzam 30 sek. w lampie LED. Ja wybrałam taki bez warstwy dyspersyjnej, ale to nie ma większej różnicy na tym etapie :) (użyjcie taki, jaki posiadacie w swoich kuferkach).

KROK 7

Przechodzimy do konkretów czyli złotych listków. Maluję je złotym lakierem brokatowym i precyzyjnym pędzelkiem do zdobień – z długim cienkim włosiem. Najpierw maluję główną gałąź i jej odnogi a następnie uzupełniam o pojedyncze listki. Nabieram pędzelkiem kroplę lakieru, stawiam ją na paznokciu i przesuwając staram się unosić pędzelek do góry przez co listek się zwęża. W ten sposób maluję wszystkie listki a następnie utwardzam w lampie przez 30 sekund.

KROK 8

Dla wzmocnienia złotego efektu na warstwie dyspersyjnej złotego lakieru odbijam miejscowo folię transferową.

KROK 9

Same liście pokrywam gęstym błyszczącym topem. Kroplę topu nakładam na pojedynczy listek pędzelkiem do zdobień i od razu utwardzam 60 sek. w lampie. Pracując w ten sposób (z pojedynczymi listkami) mam pewność, że top nie rozleje się na cały paznokieć i zachowam efekt wypukłego zdobienia.

KROK 10

Po utwardzeniu i odczekaniu ok. 60 sek. wacikiem nasączonym nail cleanerem usuwam lepką warstwę topu.

Gotowe!

jak nakładać folię transferową

Całkiem proste, prawda?

Koniecznie dajcie znać w komentarzach jaki Wy manicure nosicie tej jesieni.

A po więcej strukturalnych zdobień zapraszam do wcześniejszych wpisów: tutaj, tutaj, i tutaj.

jesienne paznokcie

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *