Sheer Black Nails | Rajstopka na paznokciach

Sheer Black Nails | Rajstopka na paznokciach || My Wonderland

EN

 

Hi! Today I show you new Sheer Black Nail Art tutorial. I recorded this video 4 months ago, but unfortunately a part of the movie is not recorded… So I’ll show you this nail art design on my own nails and on nail tips too ;)
I hope you like it & try recreate this nail art.
Have fun and thank you for watching! :)
Please remember to LIKE, SHARE and SUBSCRIBE for more tutorials :)
______________________________________________________________

EN PL

I used: | Użyte produkty:

base coat (UV hybrid) | baza hybrydowa
top coat (UV hybrid) | top hybrydowy
light pink (nude) & black & burgundy UV hybrid | jasno-różową (cielistą), czarną i bordową hybrydę
Hardi Clear (or clear gel or top coat) | Hardi Clear (zamiennie top lub przezroczysty żel)
nail cleaner | odtłuszczacz
cotton pads | waciki
nail art brush | pędzelek do zdobień
nail brush | pędzelek
dotting tool | sonda do zdobień
UV/LED lamp

______________________________________________________________

PL

Witajcie! W dzisiejszym wpisie zaprezentuję Wam kolejne zdobienie z efektem „rajstopki” :)
Tutorial ze zdobieniem nagrałam ok. 4 miesiące temu, ale niestety część filmu się nie nagrała i z tego powodu go nie opublikowałam. Jednakże szkoda mi było nie podzielić się z Wami tym zdobieniem, dlatego też wczoraj dograłam brakującą część i oto jest nowy film na kanale :)
Jeśli ciekawi Was, jak wykonać zdobienie z wykorzystaniem efektu rajstopki (lub pończoszki, jak kto woli ;), to zapraszam do dalszej części wpisu.

Najpierw wykonuję pełen manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie płytki).

Kolejne kroki:

0

1. Nakładam bazę hybrydową (fot.1) i utwardzam ją w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.) .

2. Następnie na paznokcie na palcach serdecznych oraz na środkowy prawej dłoni nakładam cienką warstwę jasno-różowej (cielistej) hybrydy (fot.2). Na pozostałe paznokcie nakładam bordowy odcień. Całość utwardzam w lampie LED przez 30 sek. (w lampie UV utwardzamy przez 2 min.).

3. Powtarzam krok 2.

4. Przygotowuję transparentny lakier, który posłuży mi do stworzenia efektu rajstopki. Na podstawek (u mnie to kamień nefrytu do aplikacji rzęs, ale możecie również użyć folii aluminiowej itp.) nakładam kilka kropli „Hardi Clear” Semilac oraz jedną kroplę czarnej hybrydy (fot.3). Mieszam je przy użyciu sondy (w tym celu można użyć również wykałaczki). Jeśli nie macie produktu „Hardi Clear”, możecie zastąpić go topem lub przezroczystym żelem, o ile wykonujecie zdobienie na żelowych paznokciach.

1

5. Pędzelek do żelu przecieram wacikiem nasączonym cleanerem. Następnie maczam go w przygotowanym lakierze transparentnym, wycieram nadmiar produktu i na palcu serdecznym prawej dłoni (jestem leworęczna;) od skórek do ok. 40% długości paznokcia pokrywam go przygotowaną mieszanką (fot.4). Następnie czyszczę pędzel i zbieram nim po bokach nadmiar produktu (fot.5), tworząc coś na wzór łuków łączących się na środku paznokcia (polecam spojrzeć na zdjęcie 5 i 6 lub 1:52 min. filmu). Utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).

6. Powtarzam krok 5.

2

7. Na podstawek nakładam kroplę czarnego lakieru hybrydowego, maczam w niej pędzelek do zdobień i maluję półkole przy skórkach. Powyżej zaznaczam kropkę, którą łączę z łukiem przy skórkach (fot.7). Kropkę łączę również łukami z obiema stronami półkola przy skórkach (fot.8) i całość wypełniam czarnym lakierem (fot.9). Następnie pionową linię wyciągam w stronę wolnego brzegu, na ok. ¾ długości paznokcia (fot.10). Staram się, by linia była grubsza bliżej skórek i zwężała się w stronę krawędzi paznokcia. Utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.). Jeśli gdzieś zrobiły się prześwity, powtarzam ten krok jeszcze raz.

3

8. W górnej części rajstopki maluję cztery równoległe łuki – po dwa z każdej strony (fot.11 i 12) i wypełniam je czarną hybrydą (fot.13). Jeśli któryś z łuków wymaga poprawek, to albo domalowuję brakującą część pędzelkiem do zdobień z czarnym lakierem, albo ścieram nadmiar przy pomocy czystego pędzla do żelu (fot.14). Utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.). Jeśli gdzieś zrobiły się prześwity, powtarzam ten krok jeszcze raz.

4

9. Dodaję trochę transparentnego lakieru w miejsce dotychczasowej rajstopki, gdyż uznałam, że jest za bardzo przejrzysta (fot.15). Ten krok jest jednak opcjonalny ;) Utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).

5

10. Całość pokrywam top coat’em, dodając nieco więcej na rajstopce (fot.16). Żeby top ładnie się wypoziomował, na kilka sekund obracam palec w dół (fot.17 lub 5:43 min. filmu) i tradycyjnie utwardzam w lampie LED przez 30 sek. lub UV przez 2 min. (fot.18).

6

11. Na środkowy palec nakładam lakier transparentny (pomijając okolice skórek – fot.19) i czystym pędzlem do żelu wycieram nadmiar na kształt litery „V” (fot.20). Utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).

12. Powtarzam krok 11.

7

13. Czarną hybrydą pogrubiam wcześniejsze „V” (fot.21) oraz łączę przez środek pionową linią z krawędzią paznokcia (fot.23). Wokół transparentnego lakieru maluję cienką obwódkę (fot.22), a „V” pogrubiam, dokładając czarnego lakieru. Utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.). W razie potrzeby czynność powtarzam.

14. Cały paznokieć pokrywam topem (fot.24) i utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).

8

15. Na serdecznym palcu drugiej ręki maluję od skórek coś na wzór zwężanego trójkąta (fot.25). W tym celu używam czarnej hybrydy i pędzelka do zdobień. Utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.). Jeśli trzeba, czynność powtarzam (fot.28).

16. Trójkąt wypełniam lakierem transparentnym (fot.26). Utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).

17. Powtarzam krok 16 (fot.27).

9

18. Nakładam top coat (fot.29) i zabezpieczam nim również wolny brzeg paznokcia (fot.30), a następnie utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).

19. Pozostałe paznokcie pokrywam dokładnie top coatem i utwardzam w lampie zgodnie z zaleceniami producenta (LED: 30 sek., UV: 2 min.). W związku z tym, że używam topu „No Wipe”, warstwa dyspersyjna się u mnie nie wytworzyła i nie muszę już przemywać paznokci. Jeżeli jednak używacie tradycyjnego topu hybrydowego, pamiętajcie przemyć go cleanerem na sam koniec.

Gotowe! :)

sheer

Dajcie znać w komentarzach, czy zdobienie przypadło Wam do gustu i czy spróbujecie je wykonać samodzielnie. Pamiętajcie o KCIUKU W GÓRĘ i SUBSKRYPCJI:)

 

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *