Silver METAL MANIX – Chrome Effect Nails | Efekt Chromu na Paznokciach

Silver METAL MANIX – Chrome Effect Nails | Efekt Chromu na Paznokciach

EN

Hi! Today I show you new Nail Art tutorial. I used Silver Metal Manix by Indigo Nails Lab (1st version of Metal Manix Dust).
I hope you like it & try recreate this nail art.
Have fun and thank you for watching! :)
Please remember to LIKE, SHARE and SUBSCRIBE for more tutorials :)

______________________________________________________________

EN PL

I used: | Użyte produkty:

 • base coat + white UV hybrid (on thumbs) | baza + biała hybryda (na kciukach)

 • white gel „Sugar Effect” by Indigo (other nails) | biały żel „Sugar Effect” Indigo (pozostałe paznokcie)

 • black UV hybrid | czarna hybryda

 • top coat (UV hybrid) | top hybrydowy

 • Silver Metal Manix Dust by Indigo | Srebrny Metal Manix Indigo

 • nail cleaner | odtłuszczacz

 • cotton pads | waciki

 • nail art brush | pędzelek do zdobień

 • brush | szczoteczka

 • Eyeshadow Sponge Applicator | aplikator cieni do powiek

 • UV/LED lamp

 • nail buffer | polerka

______________________________________________________________

PL

Witajcie! W dzisiejszym wpisie zaprezentuję Wam pierwsze zdobienie z efektem Metal Manix :)
Na początek zaprezentuję pierwszą, czyli srebrną, wersję pyłku. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie urozmaiciła całości drobnymi zdobieniami :)
Jeśli jesteście ciekawi, jak wykonać zdobienie, zapraszam do lektury oraz na film.

Najpierw wykonuję pełen manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie płytki). Moja modelka miała na swoich (w przeważającej większości) naturalnych! paznokciach odrobinę żelu, dlatego też w tutorialu od razu pokazuję nałożenie białego żelu. Na kciukach natomiast nałożyłam bazę + białą hybrydę, dla porównania efektu.

Kolejne kroki:

1-3v2

1. Nakładam warstwę białego żelu (fot.1) i utwardzam ją w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).

2. Powtarzam krok 1 (fot.2).

3. Na palce wskazujące nakładam top coat (fot.3), który utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.), a następnie przemywam wacikiem nasączonym nail cleaner’em. Ważne, by wykonać to nim przejdziemy do aplikacji pyłku, ponieważ nie chcemy go na razie na naszych palcach wskazujących.

metal manix aplikacja

4. Na pozostałe 8 palców, za pomocą aplikatora cieni do powiek, wcieram delikatnie Metal Manix (fot.4-7). Wcieram go w lepką warstwę dyspersyjną utwardzonego wcześniej białego żelu Sugar Effect (krok 1 i 2).

metal manix application

5. Nadmiar pyłku zdejmuję miękką szczoteczką (fot.8).

6. Paznokcie pokryte Metal Manix’em zabezpieczam dokładnie jedną lub dwiema cienkimi warstwami topu (fot.9), utwardzając każdą w lampie. Następnie przecieram nail cleanerem (jeśli wytworzy się lepka warstwa dyspersyjna).

7. Palce wskazujące, a dokładnie paznokcie :) , matuję polerką (fot.10) i przecieram wacikiem nasączonym odtłuszczaczem.

metal manix nail art

8. Na podstawek nakładam kroplę czarnego lakieru hybrydowego, maczam w niej pędzelek do zdobień i maluję dwie równoległe litery „V” (fot.11). Kolejną, odwróconą o 180 st. maluję od skórek (fot.12). Poniżej podwójnej „V” maluję pionową oraz dwie skośne linie (fot.13) i utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).

9. Zdobienie pokrywam topem (fot.14), utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.) i przecieram dyspersję odtłuszczaczem.

how to do chrome nails

10. Delikatnie matuję całość (fot.15-16), ponownie przecieram cleanerem.

11. Pomiędzy głównymi „V” nakładam równomiernie top coat (fot.17) i utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.).

efekt chromu na paznokciach

12. Na lepki top aplikuję Metal Manix (można użyć pędzelka – fot.18 lub aplikatora) i wcieram go palcem.

13. Powtarzam krok 8 (fot.19) dla lepszego podkreślenia konturów.

14. Cały paznokieć pokrywam topem (fot.20) i utwardzam w lampie (LED: 30 sek., UV: 2 min.). Czynność tą można powtórzyć dla lepszego zabezpieczenia wzoru. W związku z tym, że używam topu „No Wipe”, warstwa dyspersyjna się u mnie nie wytworzyła i nie muszę już przemywać paznokci. Jeżeli jednak używacie tradycyjnego topu hybrydowego, pamiętajcie przemyć go cleanerem na sam koniec.

Gotowe! :)

Przyznam szczerze, że na wzornikach zdobienie o wiele łatwiej było wykonać… Na naturalnych paznokciach trzeba bardziej uważać, by biały-bazowy żel był IDEALNIE i równomiernie położony… Z tego też powodu, wbrew moim oczekiwaniom, lepszy efekt osiągnęłam na kciukach, gdzie była położona biała hybryda z minimalną dyspersją…

Myślę, że kolejne stylizacje z wykorzystaniem tego produktu pójdą już „z górki” :)

Poniżej możecie jeszcze raz zobaczyć efekt końcowy.

A tym czasem dziękuję Wam za uwagę i do następnego wpisu :)

 

metal manix chrome effect

About the Author: Julia

8 Comments

 1. Odpowiedz Beata

  Witam
  Nie wiem co ale cos mi nie wychodzi gdy nakladam metal manix
  Robie tak:
  Manicure, oczyszczam, primer, base coat ,wtedy na 4 paznokcie nakladam kolor a na jeden(na ten na ktory bede nakladac metal manixs) nakladam sugar effect 30sec w ld lampie i wtedy pylek , niestety pylek mi sie sciera i nie wychodzi mi ? Co robie zle plz??

  • Odpowiedz Julia

   A z których miejsc i po jakim czasie się ściera i jaką bazę nakładasz pod sugar? Sugar effect jest żelem, więc nie dajemy go na bazę hybrydową, tylko na paznokieć wybudowany wcześniej żelem przezroczystym lub cover. Ewentualnie na bazę proteinową lub keratynową też powinno być ok, ALE pod warunkiem, że tą bazą zbudujesz paznokieć ze wszystkimi krzywymi-jak żelem i opracujesz pilnikiem/blokiem. Na tak wybudowany i opracowany paznokieć nakładamy żel sugar effect, utwardzamy w lampie i po utwardzeniu w lepką warstwę dyspersyjną delikatnie! wcieramy pyłek. Nadmiar delikatnie! strzepujemy bardzo miękką! szczoteczką (również pod wolnym brzegiem paznokcia) i zabezpieczamy topem cały paznokieć wraz z krawędzią i ponownie do lampy. Najlepiej top nałożyć dwa razy.
   Ważne też, by przed wklepaniem pyłku nie dotykać tej lepkiej warstwy sugar’a, żeby pyłek miał się do czego przykleić.
   Poza tym jeśli masz bardzo mocną lampę LED, to możesz też spróbować nieco skrócić czas utwardzania sugaru – może to coś da.
   A jeśli nie robisz paznokci żelowych tylko same hybrydy, to lepiej zamiast sugar effect użyj: bazy hybrydowej+białej hybrydy (takiej z mocną dyspersją) i w nią (po utwardzeniu) wklep pyłek. Lub, jeśli Twoja biała hybryda ma słabą dyspersję, to na nią nałóż jeszcze top z mocną dyspersją i po utwardzeniu wklep pyłek. Oczywiście w każdym z opisanych przypadków nadmiar pyłku omiatamy szczoteczką, zabezpieczamy topem i ponownie utwardzamy.
   Daj znać, czy pomogło :)

 2. Pingback: Sugar Effect & Chrome – My Wonderland

 3. Pingback: Silver & Chrome Nail Art Tutorial – My Wonderland

 4. Pingback: Sugar Effect: Rose & Snake Skin (Metal Manix + Mermaid Effect) – My Wonderland

 5. Pingback: Holo Effect & Metal Manix Silver – My Wonderland

 6. Odpowiedz Justyn

  A wszędzie jest informacja iż na warstwę dyspersyjną nie da sie nałożyć manixu, tutaj widzę, ze to nie prawda. Więc jak to jest??
  prosze o odp

  • Odpowiedz Julia

   Już tłumaczę :) Są dwa rodzaje pyłków Metal Manix z Indigo. Jedne wciera się w warstwę dysersyjną i są to te pierwsze pyłki: Silver (ten co u mnie), Light Gold (pokazuję we wpisie http://www.mywonderland.pl/neon-gold-metal-manix-nails/) i Gold 24k. Drugim rodzajem jest MM MultiChrome – drobniejszy pyłek dający efekt idealnej tafli lustra – i jego wcieramy w produkty bez dyspersji, by własnie taki efekt tafli otrzymać :) Tak więc z zależności od tego jaki MetalManix posiadasz, najlepiej aplikować go wg powyższych sugestii ;) W razie wątpliwości pisz a ja ze swojej strony polecam również filmiki dostępne na stronie producenta. Pozdrawiam :)

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *