SIMPLE SNAKE SKIN NAILS

SIMPLE Snake Skin Nails | Paznokcie z wężową skórką.

EN

Today I show you how can you create Simple Snake Skin Nails. You can do this at all nails or only at a few nails. You only need: 2 nail polish (similar or contrasting) and dotting tool / toothpick. So have fun!

 

PL

Dziś pokażę jak można stworzyć prosty manicure z efektem wężowej skórki. Ten prosty wzór możesz wykonać na wszystkich paznokciach (mocniejszy efekt) lub tylko na kilku. Potrzebujesz jedynie 2 kolory lakierów (podobne lub kontrastowe) i sondę do zdobień/wykałaczkę. Baw się dobrze!

Do wykonania tego zdobienia będziemy potrzebować:

  • bazy pod lakier (lub odżywki do paznokci),

  • 2 lakiery (podobne lub kontrastowe, ja wybrałam duochrome, czyli fioletowo-zielony, przypominający plamę benzyny oraz głęboki fiolet),

  • top coat,

  • plastikowa podkładka (np. karta rabatowa) lub folia aluminiowa – do szybkiego nakładania lakieru,

  • sonda do zdobień.

RADA: Na swoim przykładzie zauważyłam, że powyższe zdobienie łatwiej jest wykonać na stosunkowo rzadkich i wolniej schnących lakierach.

 

KROK 1

Przygotowujemy paznokcie (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek).

KROK 2

Na cały paznokieć oraz jego krawędź nakładamy bazę pod lakier.

KROK 3

Następnie nakładamy cienką warstwę lakieru (tego, który ma dominować we wzorze – u mnie: duochrome). Pamiętamy o pomalowaniu również krawędzi paznokci*.

KROK 4

Gdy pierwsza warstwa lakieru wysycha, na podkładce lub folii aluminiowej przygotowujemy trochę lakieru w tym samym kolorze. Przyda nam się do ostatecznego zdobienia.

KROK 5

Gdy pierwsza warstwa lakieru na paznokciach dobrze wyschnie, nakładamy na niego drugą, grubszą warstwę lakieru w DRUGIM! kolorze (u mnie: głęboki fiolet). Wbrew pozorom będzie on stanowił „mniejszość” w naszym zdobieniu.

KROK 6

Nie czekając aż lakier wyschnie, za pomocą sondy do zdobień „pobieramy” lakier z naszej podkładki i delikatnie dotykamy taką sondą mokrego jeszcze paznokcia. W ten sposób tworzymy nieregularne plamki na paznokciu. Pamiętajmy, żeby zachować odpowiedni odstęp, gdyż nałożona kropka delikatnie rozpłynie się na paznokciu. Sondę moczymy w lakierze za każdym razem gdy chcemy zrobić nową plamkę. Tą samą czynność powtarzamy na wszystkich paznokciach, na których przewidujemy wężowe zdobienie. Ja początkowo zastanawiałam się nad ozdobieniem tak większości paznokci, jednak w trakcie stwierdziłam, że ozdobię tak tylko dwa środkowe, a pozostałe przemaluję lakierem w ciemniejszym kolorze (tym, który posłużył mi jako ”mniejszość” (tło) w wężowym zdobieniu. Dzięki temu efekt końcowy jest bardziej stonowany.

KROK 7

Gdy mamy pewność, że paznokcie są CAŁKOWICIE suche, możemy pokryć je topem.

Teraz tylko czekamy aż wszystko wyschnie i … gotowe :)

 

*Jeśli używamy ciemnych, dobrze napigmentowanych i kryjących lakierów, malowanie pierwszej warstwy prawdopodobnie nie będzie potrzebne. Możemy wtedy pominąć krok 3.

 

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *