Ślubny manicure: kryształki Swarovskiego i perły

paznokcie na ślub

Sezon ślubny w pełni a zatem czas na kolejne zdobienia ślubne. Będzie biżuteryjnie: trochę wypukłości i błyskotek. Wbrew pozorom zdobienia nie są trudne do wykonania, wystarczy odpowiednia technika i produkty dzięki którym praca będzie łatwiejsza ;)

Z dzisiejszego wpisu dowiecie się:

√ jak wykonać dwa wypukłe (3D) ślubne zdobienia:
√ jak malować „zawijaski”
√ jak nakładać perły / kryształki
√ jak zatopić bulion (kawior) by nie odpadał 😊 .

Jeśli więc jesteście ciekawe jak wykonać podobne zdobienia to zapraszam do dalszej części.


łatwy manicure ślubny

UŻYTE PRODUKTY:

√ baza hybrydowa  (Semilac Base & Semilac Extend Base)

√ pędzel do zdobień (Semilac N000-3)

√ matowy top hybrydowy (Semilac Top Mat)

√ biały lakier hybrydowy (Indigo Mr. White)

√ biały żel do zdobień (Semilac White Cream Art)

√ Efekt Syrenki (Indigo: „Emerald”)

√ perełki (no name)

√ bulion / kawior do zdobień (no name)

√ Swarovski kryształki (Swarovski Peridot AB ss7 & ss9)

√ nail cleaner & waciki

√ LED/UV lampa (SUNUV: Sun2).


manicure na ślub

Przed wykonaniem zdobień przygotowałam tipsy (wyjątkowo czarne:) tj: zmatowiłam polerką i odtłuściłam nail cleanerem.

KROK 1

Tipsy pokrywam tradycyjną bazą, którą utwardzam w lamie LED/UV 48W przez 30 sek.

KROK 2

Następnie nakładam dwie warstwy białego lakieru hybrydowego, utwardzając każdą przez 30 sek. w lampie. W filmiku możecie zobaczyć jakie krycie ma biała hybryda z Indigo, co świetnie widać gdy jest nakładana na czarny tips.

KROK 3

Tipsy pokrywam matowym topem (z warstwą dyspersyjną) i utwardzam w lampie zgodnie z zaleceniami producenta.

KROK 4

Po utwardzeniu topu usuwam lepką warstwę dyspersyjną, używając w tym celu wacików nasączonych nail cleanerem.


ZDOBIENIE 1: z perłami

paznokcie na ślub

KROK 5

Na podstawek (u mnie „Kamień Nefrytu”) wykładam odrobinę gęstego białego żelu do zdobień Semilac White Cream Art, który u mnie świetnie sprawdza się do zawijasków i wypukłych zdobień <3 Pędzelkiem z długim cienkim włosiem nabieram „kroplę” produktu na czubek. Ważny jest tutaj sposób nabierania, który dobrze widać w filmie (tradycyjnie zamieszczam na końcu wpisu).

Maluję kilka zawijasków od góry i od dołu tak, by pękate części były na brzegach paznokci, a cienkie końcówki znajdowały się przy środku paznokcia. Zwróćcie uwagę na technikę pracy pędzlem, którą ciężko opisać jasno słowami ale spróbuję: stawiam kroplę trzymając pędzel niemalże w pionie a następnie przeciągam ją tworząc zawijas i powoli unosząc pędzelek aż ostatecznie odrywam go całkowicie od paznokcia. Żel jest na tyle gęsty, że nic mi się nie rozlewa i mogę spokojnie wykonać nim wszystkie zawijaski, bez konieczności utwardzania ich pojedynczo. Jeśli jednak macie obawy, że w trakcie tworzenia kolejnych spirali coś pójdzie nie tak i trzeba będzie je zmyć i poprawić, to możecie utwardzać zawijasy pojedynczo: wkładając paznokieć / tips do lampy po każdym zadowalającym zawijasie.

Zdobienie utwardzam w lamie LED/UV 48W przez 60 sek.

KROK 6

Na środek paznokcia nakładam kroplę gęstej bazy, która świetnie sprawdza się również do mocowania ozdób. Pędzelkiem do zdobień nakładam na mokrą bazę perełki różnej wielkości. W razie potrzeby przesuwam je pędzelkiem żeby tworzyły spójną kompozycję i utwardzam całość w lampie przez 60 sek.

Rada: Jeśli macie problem z chwytaniem i nakładaniem ozdób, polecam zanurzyć czubek pędzelka w odrobinie bazy i nią chwytać ozdoby. Jeśli ilość bazy będzie naprawdę symboliczna, to perła / kryształek z łatwością się do niej przyklei a następnie odklei w porządanym miejscu (tj. po ułożeniu na paznokciu) i nie zaleje nam przy tym ozdoby.

KROK 7

Wacikiem nasączonym cleanerem przemywam zdobienie.

manicure idealny na ślub


ZDOBIENIE 2: z kryształkami

manicure ślubny z kryształkami

KROK 8

Podobnie jak w kroku 5 pędzelkiem nakładam biały żel tworząc zawijaski. Teraz jednak maluję je od krawędzi w stronę „skórek”, stawiając kroplę żelu i przeciągając do środka coraz bardziej prostując przy tym i unosząc pędzelek. Mokry żel obficie obsypuję Szmaragdowym Efektem Syrenki i utwardzam w lampie przez ok. 60 sek.

KROK 9

Nadmiar pyłu omiatam miękkim pędzelkiem.

KROK 10

Przy „skórkach” nakładam krople gęstej bazy (w razie potrzeby będę dokładać ją później mniejszym pędzelkiem) i analogicznie jak w poprzednim zdobieniu, zatapiam w niej kryształki różnej wielkości. Następnie przestrzenie między kryształkami wypełniam srebrnym bulionem (kawiorem). Dopóki nie utwardzę ozdób, mogę je swobodnie przesuwać i układać pędzelkiem. Na koniec dodaję trochę bazy wókół kryształków i również zatapiam w niej bulion. Utwardzam w lampie przez 60 sek.

Rada: jeśli boicie się, że bulion na brzegach odpadnie lub że bazy jest za mało, na koniec – dla pewności – możecie jeszcze nanieść odrobinę bazy wokół i na bulion.

KROK 11

Po utwardzeniu przemywam wacikiem z odłuszczaczem same kryształki z kawiorem (baza pozostawiła lepką warstwę).

I drugie zdobienie gotowe!

Spróbujesz je wykonać? :)

jak wykonać ślubny manicure

Powyższe zdobienia świetnie sprawdząsię jako akcent na pojedynczym paznokciu, najlepiej serdecznym, w towarzystwie jednego koloru, klasycznego french’a czy babyboomer’a.

Po więcej inspiracji zdobień, które nadadzą się również na ślubny (lub weselny) manicure zapraszam do poprzednich wpisów:

Koniecznie dajcie znać w komentarzach które zdobienie bardziej przypadło Wam do gustu!

I jak jest u Was: jesteście już po ślubie czy jeszcze przed? A może w ogóle nie zamierzacie brać ślubu?


About the Author: Julia

1 Comment

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *