Strukturalne zdobienie – róża

strukturalne zdobienie

Jesienna aura coraz mocniej daje się we znaki, dlatego też nadszedł czas na manicure w ciemniejszych barwach. W dzisiejszym zdobieniu postawiłam na 2w1:

√ motyw róży

√ zdobienie strukturalne (wypukłe)

Pokażę Wam również co często robię w przypadku małego odrostu (do 2 tyg.).

Nie przedłużając: zapraszam do lektury i na film.


strukturalne paznokcie

UŻYTE PRODUKTY:

√ baza hybrydowa 5w1 (802 Semilac Extend 5in1)

√ wiśniowy lakier hybrydowy (Semilac 012)

√ top hybrydowy z połyskiem (Semilac Top No Wipe)

√ zielony lakier hybrydowy (Semilac 074)

√ czarny żel do zdobień (Semilac SemiArt 001 Black)

√ czarny lakier hybrydowy (Semilac 031)

√ pędzel do zdobień (Semilac N04)

√ LED/UV lampa (SUNUV: Sun2).


Przed wykonaniem zdobienia przygotowałam płytkę paznokci.

Z uwagi na fakt, że odrost nie był duży a baza budująca z poprzedniej stylizacji dobrze się trzymała, wykonałam tzw. „gloss” czyli odświeżenie paznokci. Metodę tą poznałam w jednym z salonów stylizacji paznokci i wykonywana była właśnie klientkom, które potrzebowały szybko odświeżyć paznokcie np. w tak zwanym międzyczasie, przed jakimś wydarzeniem itp.

Zasady były trzy: mały odrost (do dwóch tygodni), stara stylizacja trzymała się idealnie, paznokcie będą malowane na ten sam lub ciemniejszy kolor. Ostatni punkt jest o tyle ważny, że co do zasady spiłowuje się tylko top + ewentualne zdobienia, resztę wyrównuje blokiem polerskim (zarówno pozostały kolor jak i naturalną – odrośniętą płytkę). Ciężko byłoby więc na bordowy lakier nakładać pastelowy róż ;)

A zatem: usunęłam pilnikiem top, kształt paznokci jedynie delikatnie odświeżyłam, odsunęłam i wycięłam skórki, zmatowiłam płytkę z resztą stylizacji + odrost i odtłuściłam paznokcie cleanerem.

Lewą dłoń maluję na jeden kolor (Semilac 012) a zdobienia wykonam tylko na prawej dłoni.

zdobienie fakturowe

KROK 1

Paznokcie odświeżam bazą hybrydową 5w1 – czyli taką samą, jak miałam w poprzedniej stylizacji, która – uwaga – wyjątkowo składała się tylko z tej cielisto-różowej bazy (+ zdobień of course;) stanowiąc tym samym zarówno warstwę bazy jak i koloru. Przy tradycyjnym „glossie” tj. np. z bezbarwną bazą i na to kolorem, możemy na tym etapie pokusić się o nałożenie bazy tylko na odrost czyli naturalną płytkę i suchym pędzelkiem lub wacikiem zatrzeć granicę między starym lakierem a tą właśnie nałożoną bazą. Moim zdaniem najlepiej sprawdzą się tu jednak bazy gęste, przeznaczone do nadbudowy (zarówno bezbarwne jak i cieliste), gdyż ładnie się poziomują i łatwiej uniknąć ewentualnych uskoków.

Jak możecie zobaczyć w filmie: w dzisiejszym odświeżeniu nakładam cienką warstwę na cały paznokieć oraz wolny brzeg i obracam dłoń żeby lakier równo się rozłożył i wypoziomował, po czym utwardzam w lamie LED 48W minimum 30 sekund.

KROK 2

Paznokcie (oprócz serdecznego) pokrywam dwiema warstwami różowej wiśni, utwardzając każdą przez 30 sek.

W filmie skupiłam się na tej czynności aby pokazać Wam przy okazji, jak maluję paznokcie kolorowym lakierem bardzo blisko skórek ale bez zalewania ich i używania dodatkowych pędzelków.

Podsumowując: mała ilość lakieru na pędzelku -> zaczynamy od około 1/3 długości i dopychamy powoli do skórek po czym przeciągamy do krawędzi -> domalowujemy boki dostosowując pędzelek do kształtu płytki i posługując się ruchem posuwisto-zwrotnym* -> zabezpieczamy krawędź paznokcia -> wygładzamy lakier na całej powierzchni.

Dla ułatwienia możecie również odciągnąć nieco skórki w dół np. kciukiem tej samej dłoni.

*Ciekawostka: „ruch posuwisto-zwrotny” to moje ulubione stwierdzonko usłyszane podczas pierwszych zajęć z manicure w szkole kosmetycznej jakieś… 11 lat (OMG) temu:) Tyle lat minęło a nadal wywołuje uśmiech na mojej twarzy ;)

KROK 3

Wszystkie paznokcie pokrywam topem bez przemywania i utwardzam przez 30 sekund.

KROK 4

Na podstawku mieszam czarny żel do zdobień i czarną hybrydę w proporcjach ok. 1:1. W powstałej mieszance równomiernie maczam pędzelek i odsączam z nadmiaru produktu.

KROK 5

Powstałą mieszanką i pędzelkiem maluję kontury róży zaczynając od środkowego pączka i domalowując na przemian płatki. W razie potrzeby dobieram czarnej mieszanki. Gdy mam wstępny zarys płatków, nieco wyostrzam te zewnętrzne (żeby nie były takie okrągłe), pogrubiam kontury i domalowuję niesymetryczne listki. Utwardzam w lampie 60 sek.

KROK 6

Ten sam pędzelek czyszczę z resztek czarnej mieszanki i nabieram nim kropelkę wiśniowego lakieru. Stawiam ją na środku róży tworząc wypukły pączek oraz dodając kolor na kilka z płatków. Utwardzam 60 sek.

KROK 7

W analogiczny sposób wypełniam kolorem pozostałe płatki.

KROK 8

Czas na tworzenie wypukłości czyli pracę po jednym płatku i siup do lampy. Przyznaję, że jest to trochę pracochłonne, natomiast pozwala na nakładanie na tyle grubych warstw lakieru, by stworzyć precyzyjne zdobienie strukturalne bez rozlewania się na boki. I podobnie jak poprzednio: zaczynam od nałożenia wypukłej kropli na środek, z tym że teraz obracam na chwilę dłoń do góry nogami i dopiero wkładam do lampy LED na 60 sekund.

KROK 9

W analogiczny sposób postępuję z pozostałymi płatkami – każdorazowo utwardzając w lampie.

KROK 10

Gdy płatki mam wystarczająco wypukłe, czyszczę pędzelek i nakładam nim butelkową zieleń na listki. Również pojedynczo i również utwardzając 60 sek.

KROK 11

Przechodzę do nałożenia topu (polecam bez warstwy dyspersyjnej). Aby zachować efekt wypukłości top również nakładam na pojedyncze płatki tym samym pędzelkiem do zdobień, którego używałam wcześniej. Z uwagi na to, że warstwa topu jest nieco cieńsza a sam top bardziej gęsty niż kolor, można go nakładać na kilka płatków (2-3) i dopiero utwardzić 60 sek.- ważne, by nie były to płatki obok siebie, gdyż top się połączy i nieestetycznie rozleje.

strukturalny manicure

Gotowe!

zdobienie 3d

Koniecznie dajcie znać w komentarzach jak podoba Wam się taka wersja strukturalnego manicure. A po więcej strukturalnych zdobień zapraszam do wcześniejszych wpisów: tutaj, tutaj i tu.

manicure strukturalny

PS. Jakie zdobienia chciałybyście zobaczyć w kolejnych wpisach?

Mam już trochę nagranego materiału w zanadrzu ale chętnie skorzystam z Waszych sugestii :)

wypukłe zdobienie

About the Author: Julia

2 Comments

  1. Pingback: Proste jesienne zdobienie: złote liście – My Wonderland

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *