Świąteczne zdobienia Last Minute #2: Święty Mikołaj

Czas na kolejne świąteczne zdobienie, czyli Święty Mikołaj w najprostszej postaci. A raczej Gwiazdor (w końcu mieszkam w Poznaniu:) Żeby go namalować nie trzeba być mistrzem nail artu, nie potrzeba niezliczonej ilości lakierów, a do jego wykonania wystarczy sonda, którą z powodzeniem można zastąpić wykałaczką czy wsuwką. I, co ważne, zdobienie sprawdzi się świetnie nie tylko w przypadku lakierów hybrydowych, ale również tych tradycyjnych. Jego wykonanie zajmie dosłownie kilka (w porywach kilkanaście) minut. Czego chcieć więcej? ;)


UŻYTE PRODUKTY:

√ baza hybrydowa (Semilac Base)

√ beżowy lakier hybrydowy (Indigo „Nude Beige”)

√ czerwony lakier hybrydowy (Semilac 618)

√ biały lakier hybrydowy (Indigo „Mr. White”)

√ czarny lakier hybrydowy (Semilac 031)

√ złoty lakier hybrydowy (Semilac 037)

√ top hybrydowy (Semilac „Top No Wipe”)

√ sonda do zdobień (allegro)

√ podkładka / kamień Nefrytu (no-name)

√ LED/UV lampa (SUNUV: Sun2)

 

Pssst… Ja użyłam hybryd, ale z powodzeniem możecie zastąpić je tradycyjnymi lakierami!


 

GŁOWA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

KROK 1

Na paznokcie aplikuję bazę hybrydową. Utwardzam w lampie przez 30 sekund.

KROK 2

Nakładam dwie cienkie warstwy cielistego lakieru hybrydowego, utwardzając każdą w lampie LED również przez 30 sekund. Za każdym razem pamiętam o dokładnym zabezpieczeniu krawędzi paznokcia.

KROK 3

Czerwonym lakierem hybrydowym maluję poziomą linię, mniej-więcej na 1/3 długości paznokcia. Tym samym lakierem wypełniam górną część – „od skórek”. Lakier utwardzam 30 sekund w lampie LED.

KROK 4

Powtarzam krok 3.

KROK 5

Sondę do zdobień maczam w białym lakierze i wykonuję nią kropki na brzegu czapki Mikołaja. W analogiczny sposób zaznaczam brodę na ok. 1/3 długości paznokcia (licząc od krawędzi paznokcia) i po bokach. Białym lakierem wypełniam powstałą brodę, czyli całą krawędź paznokcia. Utwardzam w lampie 30 sekund.

KROK 6

Powtarzam krok 5.

KROK 7

Sondą i czarnym lakierem zaznaczam oczy Mikołaja. Mniejszą końcówką sondy i białym lakierem robię błysk w oku, malując charakterystyczne białe przecinki na mokrych – jeszcze nieutwardzonych czarnych kropkach. Utwardzam w lampie LED przez 60 sekund.

KROK 8

Odrobinę czerwieni mieszam z białą hybrydą i powstałą mieszankę aplikuję sondą jako nos Świętego. Ponownie utwardzam w lampie.

KROK 9

Zdobienie zabezpieczam topem bez dyspersji. Utwardzam 30 sekund.

 

PŁASZCZ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

KROK 1

Na paznokieć aplikuję bazę hybrydową. Utwardzam w lampie przez 30 sekund.

KROK 2

Nakładam dwie cienkie warstwy czerwonego lakieru hybrydowego, utwardzając każdą w lampie LED również przez 30 sekund. Za każdym razem pamiętam o dokładnym zabezpieczeniu krawędzi paznokcia.

KROK 3

Białym lakierem hybrydowym maluję pionową linię od góry do dołu, przez środek paznokcia. Lakier utwardzam 30 sekund w lampie LED.

KROK 4

Powtarzam krok 3.

KROK 5

Sondę do zdobień maczam w białym lakierze i wykonuję nią kropki wzdłuż wolnego brzegu. W analogiczny sposób zaznaczam futerko na całej długości, po obu stronach wcześniej namalowanego białego pasa. Sondą i resztką lakieru zabezpieczam brzeg paznokcia. Utwardzam w lampie 30 sekund.

KROK 6

Czarnym lakierem maluję poziomy pas (mniej-więcej w połowie długości paznokcia). Utwardzam 60 sekund.

KROK 7

Sondą i złotym lakierem zaznaczam klamrę od paska. Najpierw maluję prostokąt a potem dodaję mniejszą poziomą kreskę imitującą zapięcie. Utwardzam w lampie LED przez 30 sekund.

KROK 8

Zdobienie zabezpieczam topem bez dyspersji. Utwardzam 30 sekund.

 

Zdobienie (a nawet dwa!) gotowe. Prawda, że proste?

Gwarantuję, że nawet takie proste ale jakże pocieszne świąteczne zdobienie, będzie cieszyło oko w przerwach między karpiem a makowcem :)

Jutro pojawi się kolejna – ostatnia propozycja na świąteczny manicure. Aby jej nie przegapić, obserwuj mój profil na Instagramie i na facebooku, gdzie zawsze pojawiają się wzmianki o nowych wpisach :)

 

 

Zachęcam również do zapoznania się z poprzednimi wpisami prezentującymi zdobienia idealne zarówno na Boże Narodzenie jak i na zimę:

Renifer Rudolf

Zimowa kraina

Sweterkowe zdobienie

 

Na koniec film pokazujący krok po kroku wykonanie mikołajkowych zdobień:

-> Przejdź do filmu <-


 

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *