THE ROLLING STONES NAIL ART (logo, guitar, microphone, op art stripes)

The Rolling Stones nail art (logo, guitar, microphone, op art stripes)

EN

Hello Guys!
Today I show you nail art for all Rock Girls ;)
This tutorial is very long but I show you 5 different nail arts: 2 op art stripes, microphone and guitar icons and The Rolling Stones logo, of course :)
I hope you like it & try recreate this nail art.
Have fun!

 

PL

Witajcie!
Dziś pokażę Wam zdobienia dla rock’owych dziewczyn;)
Co prawda ten film jest bardzo długi, ale pokażę w nim 5 różnych zdobień: dwa a’la op art, dwie muzyczne ikonki (mikrofon i gitara) oraz logo Rolling Stones, oczywiście :)
Mam nadzieję, że filmik Wam się spodoba i spróbujecie odtworzyć wzory na swoich paznokciach.
Miłego oglądania!

 

Do wykonania tego zdobienia będziemy potrzebować:

  • lakier/hybryda lub żel w białym i czarnym kolorze + odpowiednia baza,

  • czarną, białą, czerwoną i srebrną farbkę akrylową + trochę wody,

  • pędzelek do zdobień,

  • top coat w zależności od użytej metody: klasyczny (do lakierów) lub hybrydowy.

Powyższe zdobienie możemy wykonać zarówno na lakierach klasycznych, hybrydowych czy żelu (jak w moim przypadku). Nie będę zatem szczegółowo opisywać etapu przygotowania płytki, ponieważ zależy ona od wybranej przez Was metody.

To, co najważniejsze, przed rozpoczęciem malowania zdobień:
A) Tradycyjny lakier: należy upewnić się, że lakier w 100% wysechł.
B) Hybryda/żel: przy pomocy bloku polerskiego delikatnie zmatowimy powierzchnię zdobionego paznokcia (ostatnią warstwę, czyli top coat).

To zaczynamy…

 

Pierwsza dłoń – trudniejsza* (u mnie: lewa)
Palec środkowy
Pędzelek moczymy w wodzie a następnie w czerwonej farbce, by miała odpowiednią konsystencję. Proporcje wody i farbki zależą od użytych produktów oraz naszych preferencji. Na początku to kwestia wyczucia (ważne, by malowało nam się łatwo ale żeby wzorek się nie rozpływał).
Przy pomocy pędzla malujemy proste paski. Kierujemy się od skórek w stronę wolnego brzegu paznokcia (krawędzi). Obok malujemy kolejne linie, zostawiając między nimi w miarę równy odstęp. Staramy się robić to w miarę pewnie, w razie potrzeby poprawiamy. Jeśli coś nam nie wyjdzie, zawsze możemy użyć farbki w kolorze naszego tła (tu: biały), aby poprawić wszelkie nierówności.

Palec wskazujący
Na wysokości ok. 1/3 paznokcia malujemy ku górze poziomą skośną linię (im cieńsza, tym lepszy efekt). Następnie od skórek do wcześniej namalowanej linii, malujemy 3 grube paski o podobnej szerokości. Ważne, by odstępy między nimi były tej samej grubości co same paski – ułatwi nam to drugą część tego zdobienia. Teraz powtarzamy powyższe czynności w drugiej części paznokcia – ale paski malujemy jak w szachownicy. W przypadku nierówności, poprawiamy je białą farbką (jw.).

 

Druga dłoń – łatwiejsza (u mnie: prawa)
Palec środkowy
Na tym palcu staramy się namalować logo The Rolling Stones. Zaczynamy od namalowania konturu ust, później języka. Na koniec wypełniamy całość czerwoną farbką, tworząc w ten sposób bazę-tło do dalszego zdobienia. Jest to łatwiejsze rozwiązanie niż próbowanie od razu malować usta odpowiedniej szerokości, bo i tak później konieczne byłyby poprawki. Czekając aż nasza bazowa farbka podeschnie, możemy przejść do zdobienia sąsiedniego paznokcia.

Palec serdeczny
Na tym palcu malujemy gitarę elektryczną. W tym celu używamy czarnej farbki. Zaczynamy od namalowania konturu korpusu, następnie gryfu i strun, progów, przetworników, główki i kluczy. Mam nadzieję, że nie strzeliłam gafy i powyższa terminologia jest prawidłowa (niestety nie gram na gitarze;) Następnie częściowo wypełniamy korpus, żeby gitara wyglądała bardziej realistycznie.
W razie potrzeby poprawiamy białą farbką wszelkie niedoskonałości. Po skończeniu tego zdobienia możemy powrócić do wcześniej malowanych ust.

Palec środkowy
Jeśli czerwona-bazowa farba wyschła, możemy kontynuować malowanie logo Stones’ów. Zaczynamy od wyznaczenia języka i zaznaczenia wewnętrznej strony ust oraz wypełnienia jej czarną farbką. Następnie malujemy białe zęby. Jeśli widzimy taką potrzebę, możemy teraz poprawić zewnętrzny kontur ust powiększając je czerwoną farbką (jak w moim przypadku), lub pomniejszając czarną (tzn. w kolorze naszego paznokcia). Podobnie robimy z językiem. Następnie używamy białej farbki do namalowania łuków na wargach i białych linii na języku oraz czarnej do namalowania środkowej linii na języku.

Palec wskazujący
Używając srebrnej farbki malujemy oldschool’owy mikrofon ;) Najpierw malujemy kontur „główki”(?) i wypełniamy go srebrną farbką. Dalej malujemy dwa odwrócone trójkąty (nazwijmy je „szyjką”) i „nóżkę”. Przy pomocy czarnej farbki zaznaczamy kontury oraz pionowe i poziome kreski imitujące „wcięcia” na mikrofonie (wybaczcie terminologię, ale w przypadku mikrofonu nie mam najmniejszego pojęcia jak nazywają się poszczególne elementy…). Czarną farbką malujemy również przewód. Następnie wracamy do srebrnej farbki, którą mniej więcej przez środek malujemy pionową linię, a na niej czarną kropkę. Jeśli tak jak ja, stwierdzicie, że mikrofon jest za wąski lub jakieś linie Wam się nie podobają, skorygujcie je przy użyciu odpowiedniego koloru.

Finish
Gdy mamy pewność, że farbki wyschły w 100%, możemy pokryć wszystkie nasze paznokcie topem (klasycznym lub hybrydowym, w zależności od stosowanych wcześniej lakierów). Jeśli farbki nie będą całkowicie suche, nakładając top możemy uszkodzić nasze zdobienia. Możecie zauważyć o czym mówię jeśli przyjrzycie się zębom w logo Stones’ów :( Co prawda wydawało się, że farbki są suchutkie, ale mnie akurat zgubiło nadmierne „cackanie” się z topem (tu trzeba działać zdecydowanie :D ).

Teraz tylko czekamy aż top coat wyschnie (lub utwardzamy go w lampie LED/UV jeśli mamy top hybrydowy) i możemy się cieszyć naszymi rock’owymi paznokciami :) Z doświadczenia wiem, że powyższe zdobienie przykuje uwagę zarówno dziewczyn jak i facetów ;)

 

*w moim przypadku „trudniejsza” do zdobień jest dłoń lewa, gdyż jestem leworęczna i to jej używam na co dzień. Tak więc prawą trudniej mi się posługiwać, zwłaszcza przy wykonaniu precyzyjnych zdobień. Analogicznie dla praworęcznych trudniejsza do zdobień będzie prawa dłoń. W zależności od wprawy możecie malować na swojej „trudniejszej” dłoni prostsze wzory lub pozostawić ją po prostu bez zdobień (asymetria jest w modzie ;)

 

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *