VALENTINE’S DAY NAIL ART: Bijoux heart nails (Paint Gel + Gold Foil)

biżu

Valentine’s Nail Art: bijoux heart (Paint Gel + Gold Foil) | biżu w kształcie serca.

EN

In this tutorial I show you how can you create simple manicure for Valentine’s day.

Full description coming soon.

 

PL

W tym tutorialu pokażę Ci jak stworzyć proste biżuteryjne zdobienie np. na Walentynki.

 

Do wykonania tego zdobienia będziemy potrzebować:

 • bazę+top coat+lakier hybrydowy*,

 • Paint Gel – żel do biżuteryjnych zdobień (np. Paint Black z Indigo),

 • złotą (lub inną) folię do zdobień,

 • pędzelek do zdobień,

 • sondę do zdobień/wykałaczkę,

 • szpatułkę do mieszania żelu/kopytko do skórek/ewentualnie ww. sondę,

 • gęsty żel (przezroczysty lub kolorowy),

 • dowolny brokat,

 • pusty pojemniczek (np. po żelu),

 • nożyczki,

 • lampę LED lub UV.

RADA: do wypełnienia naszego zdobienia możemy użyć żelu i brokatu w dowolnym kolorze. Ważne, by żel był stosunkowo gęsty (ja użyłam najbardziej gęstego, jaki posiadam). Pozwoli to na uzyskanie bardziej wypukłego wzoru (bez nadmiernego pośpiechu).

W filmiku pokazuję wykonanie samego zdobienia. Wcześniej wykonałam pełen manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie płytki blokiem polerskim) wraz z nałożeniem bazy, lakieru hybrydowego i topu (każdą warstwę utwardzałam w lampie UV). Następnie za pomocą bloku polerskiego delikatnie zmatowiłam paznokieć na którym będę malować zdobienie. Ten zabieg powoduje, że zdobienie będzie trzymało się dłużej. Na koniec odtłuściłam paznokieć za pomocą cleanera.

 

KROK 1
Przygotowujemy żel do wypełnienia naszego ażurowego serca. W tym celu za pomocą czystej szpatułki lub kopytka do skórek przekładamy odrobinę żelu do pustego pojemniczka. Ja wybrałam gęsty żel przezroczysty, gdyż zależało mi na delikatnym efekcie. Niemniej jednak możecie użyć dowolnego kolorowego żelu. Następnie dosypujemy do niego brokat w wybranym kolorze (ja wybrałam brokat opalizujący – mieniący się na srebrno, złoto, zielono i fioletowo. Niestety filmik nie do końca oddaje ten efekt (bardziej widać go, gdy brokat jest jeszcze w folii niż w pojemniku czy na paznokciu). Przy pomocy sondy do zdobień lub wykałaczki mieszamy żel z brokatem, starając się utworzyć jednolitą masę. Pamiętajcie, że pod wpływem brokatu żel będzie gęstszy niż początkowo, więc dosypujcie go stopniowo, by nie przesadzić :)

KROK 2
Za pomocą pędzelka zamoczonego w Paint Gel’u malujemy kontur serca i nieco go pogrubiamy. Następnie malujemy w nim kilka zaokrąglonych linii, tworząc coś na wzór witrażu. Linie również nieco pogubimy, aby folia miała się na czym odbić.

KROK 3
Utwardzamy ok. 2-3 min. w lampie UV.

KROK 4
Po wyjęciu paznokcia z lampy przystępujemy do odbijania folii. NIE przemywamy zdobienia cleanerem, gdyż folia będzie się odbijała właśnie na lepkiej warstwie dyspersyjnej!
Folię przykładamy do paznokcia zawsze matową stroną. Najwygodniej będzie odciąć sobie nieco większy kawałek folii. Folię przykładamy do paznokcia i przyciskamy dość mocno kciukiem, a następnie odrywamy zdecydowanym ruchem. Jeżeli widzimy, że gdzieś przebija czarny żel, możemy czynność powtórzyć miejscowo.

KROK 5
Gdy folię mamy odbitą, możemy przystąpić do wypełniania witrażu wcześniej przygotowanym żelem z brokatem. W tym celu moczymy pędzelek w żelu i nakładamy żel w wybranych okienkach witrażu. Zamiast pędzelka możemy również użyć sondy do zdobień lub wykałaczki. Czynność powtarzamy tak długo, aż uzyskamy odpowiednio wypukły wzór (według naszych upodobań).

KROK 6
Utwardzamy w lampie UV 3-4 min. Polecam tak długi czas ze względu na to, iż mamy do czynienia z bardzo grubą warstwą żelu.

KROK 7
Za pomocą pędzelka lub sondy na wcześniejsze zdobienie nakładamy przezroczysty żel. Wzmocni nam to efekt wypukłości oraz zabezpieczy brokatowy żel.

KROK 8
Ponownie utwardzamy w lampie UV przez ok. 3-4 minuty.

KROK 9
Następnie paznokcie pokrywamy dokładnie nabłyszczającym topem hybrydowym. Pamiętamy o dokładnym pokryciu zdobienia oraz zabezpieczeniu krawędzi paznokcia.

KROK 10
Ponownie utwardzamy w lampie UV przez ok. 2 minuty.

KROK 11
Paznokcie przemywamy wacikiem nasączonym cleanerem.

 

Gotowe :)

 

*zdobienie możemy wykonać zarówno na hybrydzie jaki i żelu czy akrylu.

 

About the Author: Julia

2 Comments

 1. Pingback: kropeczkoweLOVE czyli proste zdobienie na Walentynki w trendzie #manidot – My Wonderland

 2. Pingback: Valentine’s Day Nail Art: Cute Teddy Bear | Słodki Miś – My Wonderland

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *