VALENTINE’S NAILS: Sheer Black & Lace (heart-shaped)

 

 

lace

 

Valentine’s nails: Sheer Black & Lace (heart) | rajstopka + koronkowy manicure.

EN

In this tutorial I show you how can you create simple manicure for Valentine’s day.

Full description coming soon.

 

PL

W tym tutorialu pokażę Ci jak stworzyć prosty manicure na Walentynki stosując przy tym dwa najmodniejsze zdobienia: tzw. „rajstopki” i koronki.

Do wykonania tego zdobienia będziemy potrzebować:

  • bazę pod lakier (lub odżywkę do paznokci),

  • cielisty lakier (wpadający w róż lub beż – w zależności od karnacji lub preferencji),

  • czarny lakier,

  • top coat (nabłyszczający lub matujący),

  • rozcieńczalnik do lakieru,

  • pędzelek do zdobień,

  • sondę do zdobień lub wykałaczkę,

  • czarną farbkę akrylową,

  • podkładkę do wymieszania lakierów (ja użyłam palety malarskiej).

W filmiku pokazuję wykonanie samego zdobienia. Wcześniej wykonałam pełen manicure (opiłowanie paznokci, odsunięcie i wycięcie skórek) oraz nałożyłam bazę pod lakier.

 

KROK 1

Na plastikową podkładkę nakładamy top coat (błyszczący lub matowy) + odrobinę czarnego lakieru. Jeśli nasz top coat jest bardzo gęsty możemy dodać jedną (lub kilka) kropli rozcieńczalnika do lakierów. Dzięki temu lakier będzie się łatwiej rozprowadzał nie tworząc przy tym smug. Wszystkie składniki mieszamy dokładnie za pomocą sondy, wykałaczki lub pędzelka. Nasz transparentny kolor używamy od razu po wymieszaniu.

KROK 2

Na środkowy palec nakładamy wcześniej utworzony pół-przezroczysty lakier. Czynność od razu powtarzamy na palcu serdecznym. W zależności od stopnia rozrobienia lakieru i stopnia krycia, jaki chcemy uzyskać, możemy zostawić jedną warstwę lub czynność powtórzyć.

KROK 3

Pozostałe paznokcie pokrywamy 2-3 cienkimi warstwami lakieru w cielistym kolorze. Pamiętamy o zabezpieczeniu krawędzi paznokcia.

KROK 4

Gdy pół-przezroczysty lakier całkowicie wyschnie, możemy przystąpić do malowania wzorów. W tym celu używamy czarnej farbki akrylowej i pędzelka do zdobień. W razie potrzeby farbkę możemy rozcieńczyć wodą. Pędzelek moczymy w wodzie a następnie w farbce, by miała odpowiednią konsystencję.

Przy wolnym brzegu paznokcia malujemy dwie ukośne kreski, a następnie dwa łuki imitujące serce. Wewnątrz powstałego serca malujemy kilka pionowych i poziomych (ukośnych) linii. Pod sercem domalowujemy dwie równoległe linie (po jednej z każdej strony) oraz kropkę na środku. Kropki możemy również namalować wokół serca, co pozwoli nam uzyskać bardziej „koronkowy” efekt.

Czekając aż farbka przeschnie, powtarzamy ten sam krok na kolejnym – środkowym palcu.

KROK 5

Na pozostałej części obu paznokci malujemy kropki. Najlepiej w tym celu użyć sondy do zdobień lub wykałaczki. Kropki malujemy naprzemiennie – jak w szachownicy.

KROK 6

Aby nieco rozjaśnić wzór i dodać mu wrażenia przezroczystości (koronki), cielistym lakierem użytym do pozostałych paznokci, malujemy kropki w podstawie serca. Używamy w tym celu wykałaczki.

KROK 7

Gdy farbka całkowicie wyschnie, zabezpieczamy wszystkie paznokcie top coat’em. Pamiętamy o dokładnym pokryciu zdobienia oraz zabezpieczeniu krawędzi paznokcia. Możemy użyć topu matowego lub błyszczącego. Ja w ostatniej chwili zmieniłam zdanie i stwierdziłam, że błyszczący będzie bardziej pasował.

Gotowe :)

Powyższe zdobienie możemy wykonać nie tylko na tradycyjnym lakierze ale również na hybrydzie czy żelu, mieszając wówczas odpowiednie produkty.

 

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *