Winter Nails ★ Zimowe paznokcie

Zamknij oczy i wyobraź sobie góralską chatę pośród jodłowego lasu, skąpanego w puszystym i błyszczącym śniegu. Na przejrzystym niebie gwiazdy mienią się jak diament, a Ty podziwiasz je przez oszronione szyby, trzymając w dłoni kubek… gorącej czekolady. W tle słychać trzaski iskier z kominka… Czujesz ten zimowy, sielankowy klimat?

Czas przenieść go na paznokcie! ;) Co prawda u mnie śniegu nadal nie widać, atmosfery świąt też jeszcze nie czuję, nie wspominając o tym, że w górach nie mieszkam, dlatego też muszę wspomóc się tematycznymi paznokciami ;) W dalszej części wpisu zaprezentuję trzy zdobienia. Można je wykonać łącznie, jak ja, lub wybrać jedno i zastosować jako delikatny akcent. Zatem do dzieła!

________________________________________________________________________________

PLENPRODUCTS USED | UŻYTE PRODUKTY:

√ Cat Eye gel brush | Kocie Oko – żel w pędzelku (Indigo „Gravity”)
√ magnet | magnes (no-name)
√ top coat: gel polish | top hybrydowy (Chiodo Top Pro)
√ cleaner & cotton pads | odtłuszczacz i waciki (no-name)
√ black gel polish | czarna hybryda (Semilac #031)
√ nail art brush | pędzelek do zdobień (Semilac N 04)
√ white gel | biały żel (Indigo „Sugar Effect”)
√ top coat: gel polish (without sticky layer) | top hybrydowy (bez dyspersji) | (Indigo „Dry Top”)
√ „Mermaid Effect” dust | pyłek: „Efekt Syrenki” (Indigo)
√ LED lamp (SunUV1)
√ soft brush | miękka szczoteczka (no-name)
&
√ navy blue gel polish | granatowa hybryda (Indigo „Paris Blue”).

________________________________________________________________________________

Najpierw zrobiłam manicure, wzmocniłam paznokcie żelem i położyłam granatową hybrydę (możesz również użyć czarnej). Każdą warstwę utwardziłam 30 sek. w lampie LED (2 min. w lampie UV).

Kolejne kroki:

KROK 1

Nakładam jedną warstwę granatowego żelu magnetycznego w pędzelku (tzw. Kocie Oko). Dokładnie pokrywam nim cały paznokieć oraz jego krawędź. Następnie, na kilka sekund, przykładam do płytki magnes. Ważne, by znajdował się blisko płytki ale jej nie dotknął! Po kilku sekundach odkładam magnes, odczekuję ok. 5-10 sek. żeby lakier ładnie się rozłożył i wkładam dłoń do lampy na 30 sek. (LED). Polecam każdy palec robić osobno, żeby uzyskać lepszy efekt kociego oka.

KROK 2

Paznokcie pokrywam top coatem i ponownie utwardzam (30 sek. w LED).

KROK 3

Po wyjęciu dłoni z lampy odczekuję minutę i za pomocą wacika nasączonego nail cleanerem, zdejmuję lepką warstwę dyspersyjną. Efekt kociego oka, czyli moją bazę, mam już gotową. Mogę więc przystąpić do zdobień.

#1

KROK 4

Pierwsze zdobienie zaczynam od namalowania domku. Używam czarnej hybrydy i pędzelka do zdobień. Najpierw maluję kontury. Zaczynam od kwadratu (przód chatki), potem domalowuję boczne ściany, dach i komin. Nie zapominam o perspektywie! Dla lepszego zobrazowania przygotowałam poniższą grafikę:

Następnie wypełniam kontury czarną hybrydą i utwardzam w lampie LED 30 sek. Lampa, której używam, bez problemu utwardza nawet mocno napigmentowane hybrydy w kilkanaście sekund, ale jeśli nie masz pewności, jak zachowa się Twoja lampa, to możesz ten czas wydłużyć dwukrotnie (tym bardziej, jeśli też używasz czerni Semilac).

KROK 5

Następnie sięgam po gęsty biały żel Sugar Effect i tym samym pędzelkiem (po wyczyszczeniu cleanerem) maluję okno i drzwi. Ponownie utwardzam w lampie LED 30 sek.

KROK 6

Wracam do czarnej hybrydy i w oknie i drzwiach maluję kratki (możesz je też zastąpić np. zasłonkami). Ponownie utwardzam.

KROK 7

Cały paznokieć pokrywam dokładnie topem i utwardzam. Używam Dry Top, bez lepkiej warstwy dyspersyjnej, dzięki czemu zaraz po utwardzeniu mogę przystąpić do malowania. Bez obaw, że na dalszym etapie zdobienia coś mi się przyklei do topu.

KROK 8

Tym samym białym żelem, co wcześniej, maluję śnieg na dachu, dym z komina, śnieg przed domem, i gwiazdy na niebie. NIEUTWARDZONY żel kilkukrotnie posypuję pyłkiem „Efekt Syrenki” i dopiero teraz wkładam dłoń do lampy. Utwardzam dwa razy dłużej (60 sek. w LED, 4 min. w UV).

KROK 9

Po wyjęciu dłoni z lampy delikatnie omiatam paznokieć z nadmiaru pyłku. W tym celu używam miękkiej szczoteczki.

Pierwsze zdobienie gotowe. Teraz czas na las :)

#2

KROK 10

Po lewej stronie paznokcia maluję pionową linię. Po jednej i drugiej stronie, szybkimi ruchami, domalowuję kolejne kreski, imitujące gałęzie. W podobny sposób maluję choinkę po prawej stronie paznokcia oraz na środku starając się, by każda była innej wysokości.

KROK 11

Następnie domalowuję śnieg, kilka gwiazd i na nieutwardzony biały żel sypię „Efekt Syrenki”. Utwardzam 60 sek. w LED (4 min. w UV). Po utwardzeniu usuwam szczoteczką nadmiar pyłku i przechodzę do malowania ostatniego zdobienia.

#3

KROK 12

Przy krawędzi paznokcia, na około 1/2 jego długości, maluję pierwszą śnieżynkę. Jeśli widziałaś mój mini-tutorial ze śnieżynką na Instagramie (klik) to zapewne kojarzysz kolejne kroki ;) A tak dla przypomnienia: najpierw maluję pionową i poziomą linię, potem dwie kolejne na ukos, a na ich czubkach, po obu stronach maluję mniejsze linie (trochę jak groty strzał). Ze względu na ograniczone miejsce: na centralnych liniach (+) maluję po dwie linie z każdej strony, a na ukośnych (x) po jednej. Nie utwardzam! W podobny sposób maluję dwie kolejne, mniejsze śnieżynki. [Niestety zabrało mi miejsca (pamięci) i nie udało mi się nagrać tej części…] Dopiero jak namaluję wszystkie trzy śnieżynki, posypuję je „efektem Syrenki”, utwardzam 60 sek. w lampie LED, a po wyjęciu strzepuję nadmiar pyłku.

 

Efekt końcowy:

Tradycyjnie, dla jeszcze lepszego zobrazowania, podrzucam film:

Jeśli szukasz inspiracji na zimowe zdobienia, to zajrzyj do wcześniejszego wpisu ze zdobieniem sweterkowym. A jeśli interesują Cię zdobienia typu Sugar Effect, jak powyżej, to polecam ten i ten wpis.

Jeśli zdecydujesz się na wykonanie podobnego mani, pamiętaj o wrzuceniu fotek swoich pazurków na Insta i oznaczaniu mnie na swoich zdjęciach (#MyWonderlandNails & @mywonderland.pl) abym mogła zobaczyć Twoje fotki i zostawić .

A Ty, co o tej porze roku nosisz na paznokciach?

________________________________________________________________________________

About the Author: Julia

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *